Kate i Laura Mulleavy wprowadziły do mody romantyzm i marzenia. „Piękne kolekcje” to główny temat ich projektów i powód do dalszej pracy od 12 lat. Siostry Mulleavy najnowszą kolekcję wiosna / lato 2018 zaprezentowały w Paryżu podczas Haute Couture Fashion Week.

Podczas pokazu we francuskim Port-Royal Abbey z XVII wieku słońce zaświeciło dosłownie i w przenośni, chociaż przez cały dzień padał deszcz. Francuski debiut domu mody Rodarte podczas haute couture okazał się sukcesem i widowiskiem zapierającym dech w piersiach. Goście zgotowali siostrom Mulleavy owacje na stojąco, stojąc na skraju ogrodu pogrążonego w kwiatach.

Modelki podczas pokazu wystąpiły w powłóczystych sukniach z przepięknymi aplikacjami  wykonanymi w technologii 3D. Kwiaty można było dostrzec wszędzie – na falbanach, akcesoriach, we włosach modelek, a nawet stanowiły scenografię w przyklasztornym ogrodzie.

Sukienki z tiulu udrapowano i upiększono na wszystkie możliwe sposoby: perełkami, koralikami, piórami, kropkami. Zestawiono je z mocnymi kurtkami motocyklowymi ze skóry, ozdobionymi białymi perłami. Skórzane komplety i marynarki odsłaniały brzuchy modelek, podobnie jak transparentne kombinezony.

Paleta kolorów zaczynała się od pasteli: błękitnych, różowych i żółtych, by przejść przez żywą magentę, szkarłat, cytrynowy i zakończyć czernią.

Kolekcja Rodarte na sezon wiosna / lato 2018 miała motto przewodnie: słodycz jest groźna. Do każdej delikatnej kreacji, eterycznej sukienki czy asymetrycznych falban dołożono w ramach przeciwwagi skórzane kowbojki i kozaki, stosy falban na rękawach z kwiatów lub serc oraz długie kolczyki.

Najważniejszym dodatkiem podczas pokazu nie były jednak akcesoria, a małe niepozorne kwiaty, oddech dziecka, które z reguły odgrywają drugoplanową rolę w ślubnych bukietach z różami. Siostry Mulleavy nadały oddechowi dziecka honorowe miejsce. Śnieżnobiałe kwiatki pokrywały sukienki, dłonie, ramiona i włosy modelek. Panie miały na sobie kwiecisty biały puch. Nie można chyba wyobrazić sobie nic bardziej romantycznego, a projekty Rodarte intuicyjnie odpowiedziały na marzenia młodych kobiet.