„Chciałbym opowiedzieć historię o Saint Laurent, o Paryżu - nic ponad to”, powiedział Anthony Vaccarello. Modowa opowieść o Paryżu rozpoczęła się na ogromnej scenie, zbudowanej  na świeżym powietrzu, z widokiem na wieżę Eiffla, która iskrzyła się podczas tej czarodziejskiej nocy. W wydarzeniu  uczestniczyły setki widzów.

Kiedy czasy są trudne uzasadniona wydaje się ludzka tęsknota za eskapizmem. Yves Saint Laurent zawsze symbolizował coś więcej niż markę modową. Utożsamiał przed wszystkim elegancję, zmysłowość i liberalizm. Vacarello udźwignął ciężar marki i zdał test z niezwykłym skupieniem i pewnością siebie.

Projektant nie odrzucił tradycji domu mody Saint Laurent, ale nie okazał się też jej niewolnikiem. Jego kolekcja przeistoczyła się w bezgraniczną podróż, która zaczęła się od orientalnych pamiątek z Marrakeszu a zakończyła na tradycyjnej haute couture, projektach znalezionych w archiwach domu mody Saint Laurent w Paryżu.

Na wybiegu dominował styl glamour. Koktajlowe suknie mieszały się z skórzanymi kurtkami. Pióra przeplatały się z cekinowymi spódnicami mini i ażurowymi bluzkami. Czarne żakiety towarzyszyły sznurowanym topom. Misterne koronki i nowoczesne printy, kwiatowe wzory i paski zebry.

Nie zabrakło minisukienki – bombki, która powraca do łask projektantów, a swoje najlepsze chwile miała w minionym stuleciu. Lśniące, jedwabne bluzki, zadrukowane tiule, haftowane cekinami sukienki, strusie pióra. Wszystko to pasowało do minimalistycznych spodenek i króciutkich spódnic.

Podziw wzbudziły nadmuchane sukienki i bluzki układające się w przerysowane sylwetki. Najbardziej zaskakujące natomiast okazały się buty Yeti o długości za kolano, ozdobione mnóstwem piór.

Vaccarello podsumował pokornie i zwięźle, do kogo dedykowana jest jego kolekcja: „Dziewczyna Saint Laurent chce się bawić. Nie popada w depresję, tylko chce się cieszyć życiem”.

Kolekcja Saint Laurent na sezon wiosnalato 2018 to ekstremalne i odważne projekty, zmysłowe sylwetki, prowokacyjne i zabawne zestawienia. Nowoczesna, genialna moda dla młodego pokolenia, doceniająca dokonania przeszłości.