Każda zmiana pory roku niesie za sobą konieczność wymiany garderoby. Nadchodzące chłodne dni wymuszają na nas wyciągnięcie z szaf cieplejszych ubrań, płaszczy, kurtek, a także butów. Zastanawiacie się, jakie buty są teraz modne? Wcale nie trzeba się specjalne wysilać, żeby stwierdzić, że w modzie dominują dwa style obuwia dedykowane na sezon jesień zima 2015/2016.

Pierwszy trend zaprezentował dom mody Chanel i odnosi się on do ponadczasowego wzoru obuwia. Po inspirację sięgnięto do kultowych już butów z 1957, stworzonych przez francuską markę. Zaokrąglone noski, odkryte pięty i wytworny, kwadratowy obcas, czasem misternie ozdobiony. Klasyka, uniwersalność i nieprzemijający paryski szyk królują na ulicach Nowego Jorku, Londynu czy Paryża. Buty wylansowane przez Chanel pokochały gwiazdy street style.

Drugim trendem są buty Princetown slippers lansowane w kolekcji jesień/zima 2015 Gucci. To hybrydowa postać klasycznych mokasynów i mułów, obszytych przy pięcie futerkiem. Buty same w sobie są tak oryginalne, że mogą stanowić najmocniejszy punkt stylizacji.

Prezentowane style, które zdominowały modę obuwniczą są niewątpliwie oryginalne i zabawne, ale budzi naszą wątpliwości, czy sprawdzą się podczas kapryśnego, jesienno-zimowego klimatu.