Od kilku sezonów obserwuję konsekwentną ewolucję projektów i estetyki Victorii Beckham. Sukienki i topy wciąż mają charakterystyczną kanciastą strukturę, ale sylwetki stały się bardziej delikatne i miękkie. Gorsety wyglądają na dopasowane, ale także wygodne. Stały się na pewno odpowiednie na każdą porę dnia i możliwe w każdym zestawieniu i z każdej tkaniny.

W kolekcji Victoria Beckham jesień 2016, zaprezentowanej podczas Tygodnia Mody w Nowym Jorku, znalazły się ponadto sukienki i spódnice z zaznaczonym na dole kształtem nawiązującym do balonu lub bombki, może nie do końca efektownym, ale zapewne wygodnym. Ze starej Victorii pozostały ołówkowe spódnice i militarne płaszcze. Czarowały wzory w paski poziome i pionowe, francuska krata i drobna pepitka.

Beckham przyznała, że najnowsza kolekcja to wyraz jej stałej ewolucji osobistego stylu. Dawna gwiazda muzyki pop inspirację czerpie więc sama z siebie, co jest godne uwagi, zwłaszcza że jej styl rozwinął się i dojrzał od ostatniego koncertu Spice Girls z lat 90. Co prawda, pozostała charakterystyczna sylwetka klepsydry, a teraz powrót do gorsetów, z którymi debiutowała. „Chciałam spojrzeć od nowa na moją garderobę i przerobić ją”, dodała Victoria.