Najnowsza kolekcja okularów przeciwsłonecznych Nina Mûr została zainspirowana włoskim kolektywem artystycznym The Memphis Group. Sięgnięto po projekty i wzory wymyślone i spopularyzowane przez Grupę Memphis w latach 80.

Przy projekcie hiszpańską markę optyczną wsparł Abet Laminati. Dzięki kreatywnej współpracy powstała kolekcja jaskrawych, drewnianych okularów przeciwsłonecznych, sięgających do twórczości uznanego architekta Etorre Sottsass.

Okulary łączą różne kształty geometryczne z żywą paletą barw, tworząc charakterystyczne linie, nawiązujące do prac kolektywu. Modne okulary wykonano z liści brzozy pochodzących z Finlandii, które cięto przy użyciu „technologii algorytmicznej”, a następnie pomalowano ręcznie.

Linia okularów, które mogą wpisać się w trendy akcesoriów modowych trwającego sezonu, jak i kolejnych, została zatytułowana „Nina Mûr jedzie do Memphis”. Zbiega się ona w czasie z rocznicą setnych urodzin architekta Etorre Sottsass i stanowi doskonałą okazję do przypomnienia jego twórczości.