Kolekcja Levi’s® wiosna-lato 2008 zainspirowana stylem pełnej energii kultury Bitników i Rockersów - buntowników lat 60-tych.

Styl ubierania się Bitników miał przede wszystkim komunikować ich nonkonformistyczną postawę życiową, pozwalał im odróżniać się od mainstreamowej nowojorskiej Bohemy, zabawiającej się odczytami poezji w zadymionych kafejkach Manhattanu. Bitnikowcy nosili głównie ciemne rurki i koszule w paski w kontrastujących kolorach z wąskim dekoltem. Podobną pewność siebie miał pokazywać styl ubioru wykreowany przez legendarne gwiazdy hollywoodzkich buntowników takich jak James Dean oraz rock rollowych rewolucjonistów obyczajowych w stylu Elvisa Presleya. To w tamtych czasach właśnie zrodził się kult zbuntowanych „twardzieli” odzianych w biały T-shirt, jeansy i skórzaną kurtkę od Levi’s®.

Najnowsza kolekcja Levi's® wiosna-lato 2008 to pomieszane proporcje i alternatywne długości, bardzo luźne i bardzo obcisłe kroje, neutralne lub jaskrawe kolory, wysoki stan spodni i spódnic oraz przedłużone top.