Magia powstaje wtedy, gdy świat mody spotyka się ze światem sztuki. Na styku tych dwóch obszarów rodzą się doskonałe projekty. Wzorcowym przykładem jest kolekcja Fendi RESORT 2015. To prawdziwa  uczta dla oczu. Projekty inspirowane motywami etnicznymi i miejskim graffiti. Niesamowita mieszanka nadruków – kropki, paski, kwieciste wzory, geometryczne kształty. Nasycenie kolorów optymalne i nie przesadzone. Dodatkowo siatka, skóra i futrzane kołnierze. Każdy, kto lubi mieszać i łączyć, znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.

Większość kolekcji utrzymana jest  w sportowym stylu: dresowe spodnie z lampasami, topy, bluzy. Nie brakuje jednak typowo kobiecych akcentów jak spódnice i sukienki. Wyjątkowo słodko wygląda plisowana granatowa sukienka z kołnierzem w stylu Piotruś Pan. Warta polecenia jest wrzosowa tunika z białym dołem i naszywkami z kwiatów. Doskonałe połączenie różnych faktur i materiałów. Podobnie jak biały komplet w groszki składający się z krótkiej kurtki i wąskich spodni.

Polecam obejrzeć całą kolekcję, bo jeszcze wiele razy będziemy do niej wracać, szukając inspiracji do modowych historii. Fendi wyznacza nieustannie dobre trendy w modzie.