Wydarzenia warte uwagi z Fashion Month...
...modelki Plus Size. Debata na ich temat trwa już od dłuższego czasu, ale to właśnie w tym roku w końcu zostały wprowadzone na wybiegi. W Nowym Jorku była to Eden Miller, a w Paryżu Rick Owens.

...wielkie konglomeracje dóbr luksusowych w tym sezonie miały wiele pracy. Poza przygotowaniem funduszy na szykowne pokazy, postanowili też zainwestować w młode marki. Grupa Kering zainwestowała w Joseph Altuzarra, LVMH wykupiło sporą część Nicholas Kirkwood i młodą „cool” markę J.W. Anderson. I tak w ten sposób powstało nowe pokolenie marek luksusowych.

...Instagram przez wiele wpływowych źródeł został okrzyknięty modową aplikacją. Wielu projektantów planując pokaz lub kolekcję, wykorzystuje Instagram do pokazania preview, wzbudzając przy tym internetowy buzz.

...aresztowanie Sky Ferriera tuż po pokazie Marc Jacobs. Modelka wraz z swoim chłopakiem – modelem Saint Laurent, Zachary Cole Smith zostali zatrzymani i aresztowani za posiadanie 42 gram kokainy i ekstazy.

...pokaz Rick Owens, poza modelkami, a raczej tancerkami plus size, był jednym z najbardziej kreatywnych i aktywnych show ostatnich lat.

...topless dziewczyny na pokazie Nina Ricci, i nie mówię tu o modelkach, a o feministkach, które wparowały na wybieg, protestując… nie do końca wiadomo o co.

…rozstanie Marc Jacobs z Louis Vuitton, co nie zszokowało mnie tak bardzo. Nawet się cieszę, że w końcu Louis Vuitton stworzy coś porządnego.

Autor: Tina