Granica między high fashion a street style coraz częściej zaciera się. Najnowsze kreacje wprost z wybiegów trafiają do szaf fashionistek i trendsetterek. Moda uliczna inspiruje się najnowszymi trendami i chętnie sięga po najlepsze nazwiska w branży.

W tym sezonie zaskoczył nas jeden trend. Znowu do mody powróciły puchowe kurki i płaszcze. Choć jeszcze niedawno wydawało się, że nadają się one jedynie na stoki narciarskie i zimowe spacery po lesie, to projektanci polubili i przerobili puchową odzież.

Oto  kilka propozycji modnych puchowych kurtek i płaszczy.

Kolekcja Fendi jesień zima 2015 / 2016

Jasna, beżowa, puchowa kurtka z oversizowym futrzanym kołnierzem. Idealnie komponuje się z białymi botkami. Ostrzegamy jednak, że to propozycja dla pań, którym nie zależy na smukłej sylwetce.

Kolekcja Fendi jesień zima 2015 / 2016

Płaszcz, który zapewni ci komfort i ciepło, zbudowany z iście architektoniczna dokładnością z motywami retro. Będziesz w nim wyglądała, jakbyś właśnie wyszła z wybiegu. Wystarczy założyć do niego mini spódniczkę i skórzane botki do kostek, a efekt będzie oszałamiający.

Kolekcja Dion Lee jesień zima 2015 / 2016

Płaszcz może nie wygląda na wystarczająco ciepły, ale jest taki w istocie. Perfekcyjnie sprawdzi się na elegancki wieczór, a nawet na romantyczny spacer.

Kolekcja Ermanno Scervino jesień zima 2015 / 2016

Tym razem wychodzimy z konwencji i zamiast puchowej kurtki czy płaszcza, proponujemy „ocieplaną”, „napompowaną” spódnicę. Z czarnym golfem, skórzanym pasem i kozakami wypada stylowo i jest z całą pewnością będzie nam ciepło.

Na koniec warto zaznaczyć, że każdy płaszcz czy kurtka mogą być modne, nawet te puchowe i niekoniecznie od znanych projektantów. Wystarczy odpowiednio dobrać dodatki i możemy być ubrane zgodnie z najnowszymi trendami.