W całej Polsce zima szaleje już pełną parą. Jednakże oprócz często słyszanych w mediach kłopotach z komunikacją oznacza ona także szereg nowych wyzwań dla każdego rodzica. Jak ubrać dziecko? Co trzeba zrobić, aby nie zachorowało? Jak należy postępować, aby dziecko polubiło zimę i czuło się podczas niej komfortowo? Takie pytania z pewnością dręczą każdego, który chce dla swojej pociechy jak najlepiej, a artykuł ten ma na celu pomoc w znalezieniu odpowiedzi.

Odpowiedni ubiór naszego dziecko w zimę to coś, czego po prostu nie można zaniedbać. Kiedy temperatura spada poniżej zera, a za oknem wieje i pada śnieg, wszyscy, a w szczególności małe dzieci, narażone są ogromną ilość wirusów, bakterii i drobnoustrojów. Pamiętajmy, więc, że poprawny ubiór znacznie zmniejsza ryzyko zarażenia się.

Kiedy dziecko idzie do szkoły lub przedszkola trzeba pamiętać o tym, że będzie przebywać zarówno na dworze (podczas docierania i powrotu) jak i w pomieszczeniu (po dotarciu na miejsce). Oczywiście obowiązkowe elementy to nieprzemakalna buty, gruba kurtka (pod spodem bluza i koszulka), czapka, szalik oraz rękawiczki. Jeśli chodzi o nogi zalecamy założenie zwykłych spodni, a w przypadku większych mrozów kalesonów, które w każdej można przecież zdjąć. Skarpetki także nie powinny być zbyt grube, aby dziecko nie pociło się w szkole.

Zaś podczas spaceru, oprócz kurtki, nieprzemakalnych butów, czapki, rękawiczek i szalika, polecamy zainwestowanie w nieprzemakalne spodnie. Dobrze jest także, gdy rodzic bierze na spacer drugą parę rękawiczek, na wypadek gdyby pierwsza przemokła. Cały szereg wysokiej jakości ubranek i akcesoriów oferuje sklep Barline, który sprzedaje produkty zarówno wygodne, jak i modne. Pod tym linkiem (http://www.barline.eu/categories.php) znajdują się wszystkie ciuszki od Barline, podzielone ba kategorie, co bardzo ułatwia rodzicom wybór. Znajdziemy tam produkty zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek w różnym wieku (od noworodków do 12 roku życia), wśród których m.in.: płaszcze, kurtki, buty, rajstopy, spodnie, bluzy, swetry, body, kamizelki i wiele wiele więcej. Jest, więc w czym wybierać.

Pamiętajmy, że także w domu dziecko musi być ubrane w odpowiedni sposób. Zwróć uwagę czy wszystkie kaloryfery grzeją oraz czy wszystkie okna są szczelne. Jeśli nie, jak najszybciej zajmij się tym problemem, a tymczasem ubierz swoją pociechę cieplej, niż normalnie. Staraj się dużo rozmawiać z dzieckiem, aby wiedzieć czy czuję się w ubraniach dobrze i czy nie jest mu za ciepło, bądź za chłodno.

Nie zapominaj także o kupnie ciepłej pościeli, piżamy oraz koców, czyli wszystkiego, co potrzebne jest w zimę do smacznego snu. Rzeczy te także znajdziemy w ofercie wspomnianego już internetowego sklepu Barline:

- piżamy

- pościele

- koce

A na sam koniec mam dla was najważniejszą złotą myśl, związaną z ubiorem nie tylko naszego dziecka, ale także naszym własnym, w okresie zimowym. Pamiętaj, żeby nie ubrać się za ciepło!!! Wielu rodziców popełnia ten błąd, wkładając na swojego synka lub córeczkę niezliczone ilości bluz, kalesonów, rajstop, skarpetek itp. Jest to ogromny błędem! Kiedy pocimy się i jest nam za gorąco, a dworze wieje chłodny wiatr i pada śnieg lub śnieg z deszczem, to są to idealne warunki dla wszelkiego rodzaju chorób. Nie wolno ci o tym zapomnieć!