Jeżeli chcesz aby zakupiony przez ciebie biustonosz leżał idealnie musisz odpowiednio dobrać jego rozmiar.

Nie jest to takie trudne jak mogłoby się wydawać. Jak już znajdziesz odpowiedni biustonosz dla siebie zmieni się Twoje samopoczucie, biust będzie pełniejszy, postawa bardziej wyprostowana, a ubrania będą lepiej leżały.

Przede wszystkim dobrze dobrany biustonosz to odpowiedni obwód pod biustem ponieważ to on jest fundamentem dla całego biustonosza i utrzymuje biust na właściwym miejscu. To właśnie na obwodzie opiera się 90% ciężaru piersi.
W celu ustalenia odpowiedniego obwodu zmierz się pod biustem (na wydechu), od wyniku odejmij 5cm, po czym zaokrąglij go w dół do najbliższego rozmiaru. Przykładowo obwód po zmierzeniu to 78cm, odejmijmy 5cm - otrzymujemy 73cm. Wynik zaokrąglamy, w tym przypadku obwód będzie to 70cm.
Pamiętaj, że prawidłowo dobrany biustonosz powinien ciasno opinać obwód, a gdy jest nowy powinien być zapięty na „najluźniejszą” haftkę. Nie może też utrudniać oddychania lub ranić ciała.
Pamiętaj jednak, że miseczka np. F przy obwodzie 70 to zupełnie inne F niż przy obwodzie 80.

Zatem po ustaleniu odpowiedniego obwodu biustonosza powinna ustalić również nowy rozmiar miseczki.

Dobierając rozmiar miseczki musisz ponownie dokonać pomiaru. Tym razem zmierz obwód w biuście jak najluźniej w jego najszerszym miejscu. Punktem wyjścia do ustalenia właściwego rozmiaru jest tabela poniżej.
A na koniec warto wspomnieć o ramiączkach. Powinny one tylko lekko podtrzymywać biustonosz, wystarczy zatem, że naciągniesz je tylko do momentu, kiedy nie będzie się zsuwać. Nie mogą natomiast wbijać się w skórę.

Dobór biustonosza jest sprawą bardzo indywidualną jednak mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniego dla siebie.

Jeœli po zapoznaniu się z powyższymi wskazówkami, masz nadal wątpliwości, czy potrafisz dobrać rozmiar, skontaktuj się z nami:
tel.: +48 22 774 13 22
email: info@zmyslowa-bielizna.eu

Na pewno pomożemy znaleźć ci Twój właściwy rozmiar. Uzbrojona w taką wiedzę ruszaj na zakupy!

Zapraszamy na: www.zmyslowa-bielizna.eu