Buty, ogólnie rzecz biorąc, zadebiutowały już dosyć dawno, bo w drugiej części kultowego filmu "Powrót do Przyszłości". Teraz jednak zadebiutują na rynku i oficjalnie wiadomo, że będzie można nabyć 1500 par.

Ciekawostką jest, że kupno nie będzie takie proste. Otóż, żeby kupić Nike MAG trzeba użyć eBaya. 1500 par będzie wystawione na aukcje w popularnym serwisie aukcyjnym, a każdy pens ze sprzedaży będzie przekazany na rzecz fundacji Michaela J. Foxa finansującej badania mające na celu znaleźć skuteczne lekarstwo na Parkinsona (na tę chorobę choruje również sam Fox).

Jeśli chodzi o wygląd buta, to jest niemal identyczny z tym, który nosił Fox i jego postać Marty McFly w filmie, którego (jak pamiętamy) akcja dzieje się ok. roku 2015. Coż, mamy 2011 i te same buty. Jesteśmy tym samym w dalekiej przyszłości. Wisienką na torcie w tym modelu zdaje się być dioda LED znajdująca się na pięcie. Po naładowaniu dioda świeci się 5 godzin.

Pierwsze 150 par już dziś w nocy zostało wystawionych na aukcję poprzez eBay Fashion Vault. Aukcja zaczęła się dziś w nocy naszego czasu i potrwa 10 dni.