Niektórzy zmęczeni futbolową codziennością europejscy piłkarze, w tym Franck Ribery, Andrei Arshavin, Hatem Ben Arfa, Milan Baros, Marco Materazzi i Amauri postanowili nieco ubarwić swoją grę na stadionach. Już 22 listopada zobaczymy ich w nowych barwach – dzięki Nike Mercurial Vapor Rosa, czyli najszybszemu butowi piłkarskiemu Nike w kolorze… różowym. Ten wysoce innowacyjny model został poddany radykalnej transformacji, otrzymując odważny i naprawdę niecodzienny kolor żywego różu. Nie jest to przypadkowa barwa – projektanci Nike wybrali ją, inspirując się prędkością i ruchem najszybszych piłkarzy, którzy noszą współczesny model Mercurial Vapor. Nie bez znaczenia jest fakt, że piłkarze to osoby, dla których wizerunek ma wielkie znaczenie, i które często wyznaczają trendy, potrafiąc się nimi bawić
i eksperymentować.

Franck Ribery tak komentuje nowe Mercuriale Rosa: „Nie mogę się już doczekać, kiedy je założę
i strzelę bramkę. Kolor tego buta jest zabawny i dosyć zaskakujący jak na but piłkarski, ale mnie właśnie się to podoba”. Andrei Arshavin dodaje: „Kolor tego buta to taka mała prowokacja, ale i fajna zabawa. Na pewno spodoba się fanom futbolu, bo to coś nowego, zaskakującego. A w futbolu przecież o to chodzi”. Ribery będzie też bohaterem pewnego specjalnego filmu nt. Mercurial Vapor Rosa, którego premiera odbędzie się 22 listopada br. (www.nikefootball.com).

Nike Mercurial Vapor Rosa to nie tylko kolor – to również najwyższa technologia. Zaprojektowano je
w taki sposób, aby piłkarz mógł jak najszybciej biegać z piłką. Ważą zaledwie 200 gramów i mają nadać nowe znaczenie pojęciu prędkości na boisku. Od momentu, kiedy powstały dziesięć lat temu, buty Mercurial Vapor miały służyć tylko jednemu celowi: pomóc piłkarzowi w jak najszybszym dotarciu do bramki. Obecnie, gdy prędkość gry nieustannie wzrasta, każdy dodatkowy atut może mieć kluczowe znaczenie. Nowe buty Mercurial Vapor mają nowatorską, przeprojektowaną cholewkę – służy to nie tylko temu, by piłkarz szybciej biegał, ale także temu, by szybciej poruszał się przy dryblingach i strzałach. Na cholewce znajduje się tylko jeden szew (przy pięcie), a nowa, wszywana, elastyczna osłona sznurówek wygładza powierzchnię kontaktu z piłką. Buty są pokryte przezroczystą powłoką, a strategicznie rozmieszczone linie kontroli piłki biegną od palców do podbicia, tworząc przyczepną powierzchnię, która sprawdza się w każdych warunkach, w jakich przychodzi zawodnikowi grać. Opatentowany system Vapor Traction sprawia, że stopa piłkarza znajduje się bliżej ziemi, co zapewnia doskonałe przyspieszenie oraz świetną przyczepność we wszystkich kierunkach. Dzięki temu, że buty zostały wymodelowane na zmodyfikowanym kopycie, są lepiej dopasowane do stóp piłkarzy; wypustki na wysokości pięty rozciągnięto, aby buty lepiej tłumiły wstrząsy i zapewniały dodatkową ochronę.

Informacji o dostępności modelu Nike Mercurial Vapor Rosa można już wkrótce szukać w sklepach www.vitasport.pl i www.baler.pl.