Projektantka opowiedziała nam o swojej pracy.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z projektowaniem?
Wszystko miało swój początek w 2005 roku, gdy byłam na urlopie wychowawczym .
Do pracy, którą wcześniej wykonywałam nie chciałam wracać, marzyłam o czymś w czym byłabym niezależna. Nauczyłam się szyć na maszynie.
Zaczęłam szyć woreczki na prezenty z nietypowych tkanin, później próbowałam rysować obrazki dla dzieci. Obrazki te, ku mojemu zaskoczeniu dobrze się sprzedawały. Siedzenie w domu z dzieckiem nie było „siedzeniem”, tylko poszukiwaniem nowej drogi w życiu.
Najpierw uszyłam portmonetkę na zamek, na rynku zaczęły się pojawiać portmonetki na zapięcia (tzw. bigle). No...to było coś, wykonać taką rzecz, to było wyzwanie dla mnie. W sprawach technologicznych niezastąpiony był mój tato, który w dalszym ciągu mnie wspiera.
I tak się zaczęło.....

Dlaczego „Not to repeat”? Czy nie można u Ciebie zamówić dwóch jednakowych rzeczy?
Klientki cenią niepowtarzalność rzeczy, każda kobieta jest inna, wyjątkowa i dając w ich ręce taką rzecz tą wyjątkowość staram się podkreślić.
Kiedy wykonuję rzecz na indywidualne zamówienie, to zawsze tworzę rzecz podobną, ale nie identyczną jak pierwowzór.
Myślę, że to mnie wyróżnia wśród innych projektantów, po prostu postawiłam na niepowtarzalność.
Stąd nazwa Not-to-Repeat.

Dużo czasu zajmuje Ci wykonanie torebki? portmonetki? Wykonanie, której z tych rzeczy jest trudniejsze, bardziej czasochłonne?
Trudno jest określić czas wykonania portmonetki czy torebki, często spotykam się z tym pytaniem. Jedna wymaga ozdobienia koralikami, inna nie, jedną wykonuję w godzinę a nad kolejną pracuję parę dni...
Torebki - są bardziej pracochłonne, można bardziej poszaleć ze wzorami, pomysłami co rozciąga się w czasie.

Skąd czerpiesz inspiracje?
Inspiracji nie brakuje w otaczającym nas świecie, wystarczy, że zobaczę u kogoś jakieś ciekawe marszczenie i już mam ochotę wykorzystać ten element w torebce.
Jedynym moim zmartwieniem jest to, że nie nadążam z wykonaniem tego, co siedzi w mojej głowie.

Prace artystki można dostać na stronie: www.nottorepeat.pl