Tej wiosny niezwykle modne są okulary retro. Nie tylko chronią nasze oczy, ale sprawiają, że wyglądamy sexy! Możemy dobrać do twarzy modele inspirowana latami 20 – 70-tymi. Wszystko w zależności od naszych upodobań, stylu i urody. Modne są zarówno okrągłe z początku XX wieku, oraz tak zwane „kocie” z końca lat 50-tych, które pasują do osób o szczupłej, pociągłej buzi. Scarlett Johansson znakomicie się czuje w swoich kocich oprawkach od Toma Forda. Masywne ramki pasują do każdego typu urody, zarówno o dziewczęcych, jak wyrazistych rysach twarzy.
Bardzo modne również w tym roku są fantazyjne okulary. Zielone z skrzydełkami znajdziemy u Dolce &

Gabbana za 810 złotych. U Nas w Polsce póki co tylko Doda lubi się bawić okularami. Ponoć ma ich ponad 100 sztuk. Nam najbardziej podobały się jej okrągłe inspirowane latami 30-tymi oraz typowe kocie z lat 50-tych. Paris Hilton i Kate Moss wybrały model muchy od Prady. Beyonce Knowles jest wierna swoim Ray-Ban’om. Klasyczny kształt świetnie pasuje do jej urody. W modzie jest zasada, że poznaje się ludzi po ich butach, torebce i okularach.
Przy wyborze trzeba oczywiście zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale również walory użytkowe. Oprawki muszą stabilnie trzymać się na nosie. Zauszniki nie zawsze pasują, ale naszczęscie w jednej chwili może je wyregulować optyk, dopasowując idealnie do Nas. W okulary warto zainwestować. Stają się one nie tylko badzo istotnym gadżetem modowym, to na dodatek chronią nasze oczy przed coraz mocniejszym słońcem. Dlatego koniecznie zadbajmy, aby miały szkła z filtem przeciwłsonecznym o odpowiedniej jakości.
Jakie okulary Wam się najbardziej podobają?