Czymże jest fashion week, jeżeli nie paradą fashionistów. Fashioniści wiedzą, jakie trendy są modne, dlatego też wykorzystują je czasem w nadmiarze. Oto kilka najpopularniejszych trendów, jakie można było zobaczyć na Fashion Philosophy Fashion Week Poland.

1. Metaliczne dodatki można było zobaczyć wszędzie, w butach, torebkach, kurtkach. Trend pojawił się trzy sezony temu, ale najwidoczniej najłatwiej jest przykuć uwagę właśnie odblaskowym metalem, więc oryginalność zeszła na drugi plan.

2. Przezroczyste kopertówki i detale są drugie na liście, którą ja nazywam „kopiujmy się”. Nie rozumiem, dlaczego ktoś chce pokazywać, co ma w swojej torebce ? Jestem przekonana, że jedna z dziewczyn miała na przykład dezodorant w swojej udekorowanej przezroczystej teczce.

3. Nakrycia głowy, czy to „kondomek” beanie, czy bejsbolówka, ważne, żeby coś zakrywało włosy, nad którymi spędziło się pół poranka na układanie. Szczególną popularnością cieszyły się naćwiekowane full cap, których widoku nie mogę znieść.

4. Jeżeli nie chcemy zakrywać naszych pięknych włosów, to możemy je udekorować fascynatorkami. Nie dość, że będziesz wystawa
5. z tłumy, to jeszcze przy odrobinie szczęścia zasłonisz widok na wybieg komuś z tyłu.

6. Bluz Misbhv widziałam tak dużo, że w pewnym momencie byłam przekonana, że rozdają je gratis w recepcji.

7. Buty na fashion week muszą być na obcasie, to każdy wie. Ta zasada tyczy się też chłopaków. Dziewczyny, by przykuć uwagę, muszą wybrać te najbardziej kolorowe.

Trendy może i odgrywają dużą rolę w modzie, jednak fashion week to święto mody i czas, by eksperymentować z ubraniami. Niestety, w tej edycji Fashion Philosophy Fashion Week Poland zobaczyłam za dużo zestawów prosto z sieciówek, a rzeczy, które miały przykuwać uwagę i być oryginalne, stały się zwykłym trendy „mundurkiem”.

zdjęcia wykonane przy pomocy aparatu: SAMSUNG GALAXY

Autor: Tina