Balenciaga stała się jednym z najciekawszych domów mody Paryża, od kiedy przejął ją utalentowany Nicolas Ghesquière. Jego projekty są każdego sezonu innowacyjne. Wprowadza nowe pomysły i nowoczesny design do świata mody. Nicolas preferuje styl androgeniczny zmieszany z dekonstrukcją oraz przekształcanie kobiecej sylwetki. Na sezon wiosna / lato 2013 Ghesquière postanowił uhonorować swoimi kreacjami fundatora firmy – Christobala Balenciaga.

W kolekcji Nicolas Ghesquière wykorzystuje spódniczki flamenco spopularyzowane przez firmę na początku swej działalności. Pokaz rozpoczyna się prezentacją strojów flamenco w specyficznej reinterpretacji. Sukienki i spódnice z pięknymi falbanami zostały wystylizowane z nowoczesnymi akcentami i charakterystyczną dla Ghesquière nowoczesną biżuterią. Ich konstrukcja i design były dla mnie miłym zaskoczeniem – sukienki nie wyglądały kiczowato czy kostiumowo.

Po monochromatycznym początku Nicolas Ghesquière serwuje nam nowoczesne i wyraziste ubrania. Spodobały mi się crop top w jego wydaniu. Są o wiele bardziej interesujące dzięki ich kwadratowemu kształtowi i androgenicznej estetyce. Na koniec projektant pokazał swój charakterystyczny styl. Modelki pojawiły się w sukienkach z współczesną górą i ozdobnym dołem.

Autor: Tina N.