Hussein Chalayan na wiosnę / lato 2013 daje nam proste przesłanie – „seize the day” (chwytaj dzień). Czy jest to spowodowane jego wieloletnim doświadczeniem w branży lub wiekiem? Możliwe. Jednak nowa kolekcja nie ma w sobie żadnego sentymentu, przeciwnie – promieniuje świeżością i lekkością. Okazała się jedną z najciekawszych kolekcji na lato 2013. Hussein Chalayan połączył tym razem czystą estetykę z sportowym stylem. Efekt wyszedł oszałamiający.
Pokaz zaczął się od minimalistycznych i kanciastych sukienek. Prostota, którą Chalayan zaprezentował jest pokazana w dość ekscentryczny sposób. Stroje są tak płaskie, że nabierają efektu 2D.

Minimalizm w wykonaniu Chalayan’a jest bardzo elegancki, a przy tym młodzieńczy. Następnie pojawiają się bardziej krągłe kształty i skomplikowane konstrukcje. Ubrania nabierają charakteru i koloru, pojawia się także charakterystyczna dekonstrukcja Chalayan’a. Na koniec modelki prezentują stroje w abstrakcyjnych wzorach, pojawia się także więcej warstw i dekonstrukcji.

Od prostoty do komplikacji. Czy to miał na myśli projektant? Nie jestem do końca przekonana. Wiem jednak, że ubrania, które pokazał, z pewnością staną się trendem na lato 2013.
A co wy myślicie o tej kolekcji?

Autor: Tina N.