Giambattista Valli jako jeden z niewielu szybko awansował do projektowania mody couture dzięki swoim eleganckim i kobiecym krojom. Jednak na wiosna / lato 2013 projektant stawia na modę sportową. Zaskoczeniem był męski styl w kolekcji, który projektant określił jako swoistą przygodę z modą męską. Czyżby była to zapowiedź nowej linii dla panów?

Zamiast draperii i falbanek Valli tym razem postawił na proste kroje garniturów i kostiumów. Sukienki straciły swój charakterystyczny kształt Valli, a w ich miejsce pojawiły się sportowe ołówkowe kostiumy z przezroczystymi i metalicznymi detalami. Giambattista Valli zachował jako element kobiecy jedynie kwiaty przyszyte na delikatnym tiulu.

Kolekcja wyszła genialnie. Zawsze podziwiałam projektanta za jego szykowną estetykę. Tym razem pokazał, że nie tylko w jednym stylu jest dobry. Dzięki temu jego ubrania są zawsze innowacyjne i interesujące.
Ciekawa jestem przyszłych stylizacji sportowej odsłony Valli. Najbardziej przypadły mi do gustu crop top z kanciastymi rękawami połączony z przezroczystą spódnicą w metaliczne kwiatki oraz prosty kostium z spodniami typu cygaretki i skórzaną bomber jacket.
A wam, który look najbardziej się podoba ?

Autor: Tina N.