Pokaz Pilotto jesień zima 2014 na London Fashion Week odbywał się w przestrzeni przypominającej wnętrze olbrzymiego komputera z lat 70. Labirynt z pleksi zaprojektował Alexandre de Betak, a Christopher de Vos i Peter Pilotto zapełnili przestrzeń swoimi pomysłami.

Projektanci, świeżo po współpracy z Target, w tym sezonie zdecydowali się na formy hybrydowe. Wprowadzili  letnie elementy do zimowej kolekcji oraz zastosowali sportowe wykończenia. Subtelne zmiany w stylistyce dały nowy efekt. Pilotto za kulisami powiedział, że zaczęli od szukania pomysłów w letnich sportach ekstremalnych jak wspinaczka czy jazda na rowerze górskim i elementy mody sportowej starali się inkorporować do nowych projektów zimowych.

Tak powstały swetry obszyte futrem, bardzo obcisłe golfy z ciekawymi wykończeniami oraz płaszcze z grubymi zamkami i prążkowanymi obrożami. Potwierdził się również trend na długości midi i ołówkowe spódnice. Nadruki na ubraniach inspirowane były skalistymi górami. Pomimo jednak sportowej stylistyki kolekcja wyglądała całkiem elegancko i kobieco. Niewątpliwie moim ulubionym stylem jest minimalizm, ale jestem pełna uznania dla wysadzanych klejnotami i bogato tkanych żakardowych sukienek z kolekcji Pilotto.