W liceum pisałam pracę na temat różnic kulturowych, jako jeden z przykładów podałam zjawisko ubierania piżamy poza domem. W Wietnamie coraz rzadziej można zobaczyć kogoś tak odzianego, ale nadal ten styl cieszy się dużą popularnością wśród ludzi starszych. Zostałam wtedy skarcona przez moją koleżankę, która stwierdziła, że pokazuję moją ojczyznę w złym świetle. Nie sądziłam, że kilka lat później cały modny świat będzie nosił piżamy również poza swoją sypialnią.

Ten trend skutecznie promowały Stella McCartney, Celine i Prada, a Marc Jacobs już dwa razy pokazał piżamową kolekcję. „Wysoka moda” zainspirowała Andy Spade do stworzenia kolekcji wizytowych piżam dla Sleepy Jones, której filozofia brzmi „ubrania, w których możesz spać i pracować”. Profesjonalnie zaprojektowane piżamy przypominają trochę garnitury, całość przełamują zabawne wzorki w groszki i kwiatki. Andy Spade zapewnia, że piżamy są stosowne również do wyjścia do supermarketu czy na spacer do pobliskiego parku.

Kamień spadł mi z serca, teraz wiem, że nie ma nic dziwnego w chodzeniu po galerii handlowej w piżamie, jeżeli kiedyś zaśpię na umówione spotkanie z koleżankami na zakupy. A czy Wy nosilibyście piżamę w miejscach publicznych ?

Autor: Tina