1. Nie narzekajcie, jak bardzo jesteście zajęci. Jeżeli jesteście na Fashion Week w celach zawodowych, to taką macie pracę i wasz wysiłek jest mniejszy niż praca lekarza czy prawnika. Jeśli jesteście tam z wyboru, to tym bardziej, to w końcu moda. Cieszmy się nią.

2. Nie róbcie „selfie” przed wejściem, schodach, ścianką blokująca wejście na pokaz lub namiotu. To jest po prostu niekulturalne.

3. Bądźcie mili i wyrozumiali dla staff, wolontariuszy i PR’owców. To dzięki nim możemy brać udział w całym wydarzeniu i wierzcie mi, to oni powinni narzekać, że są bardzo zajęci, a niektórzy z nich nie dostają nawet zapłaty za swoją robotę.

4. Nie obgadujcie swoich współpracowników lub innych obecnych na fashion week. Polski świat mody jest mały, a przy takiej ilości osób na wydarzeniu, szanse są spore, że ktoś to usłyszy, a wtedy zniszczycie własną reputację.

5. Nie zachowujcie się wyniośle. Może i macie 3000 fanów na Facebook’u i 1500 followersów na Instagramie, ale to nie oznacza, że jesteście tak samo ważni jak sponsorzy fashion week i wszyscy powinni wam całować buty od DeeZee. Jeżeli nie dostaliście miejsca w pierwszym rzędzie, uśmiechnijcie się ładnie do wolontariuszy, jeżeli będzie wolne miejsce, będziecie pierwsi na liście. Jeżeli, ktoś poprosi was do zdjęcia, nie pytajcie się o miejsce, gdzie pojawi się foto, rzetelna osoba sama Wam wręczy wizytówkę.

Autor: Tina