Zdjęcia robi od młodych lat, lecz dopiero kilka lat temu zaczął prezentować je szerokiej publiczności. Na jego koncie znajduje się wiele sesji fotograficznych oraz zdjęć reklamowych dla najważniejszych magazynów na świecie.

W 2007 roku na festiwalu w Cannes zaprezentowano duży zbiór portretów ludzi kina, autorstwa Lagerfelda, a w maju 2008 roku w Lille na festiwalu Transphotographiques można było zobaczyć jego projekt „One Man Show” z udziałem Brada Kroeniga, opowiadający w intymny sposób o życiu jednego mężczyzny.

Tym razem specjalnie dla manufaktury Rosenthal, Karl Lagerfeld wykonał serię zdjęć przedstawiających ekskluzywne porcelanowe projekty 2008 roku, które uznane zostały symbolami rozwoju firmy.
Premierowy wernisaż wystawy zatytułowanej „EGO, the Karl Lagerfeld selection exclusively for Rosenthal” odbył się we wrześniu w Monachium, a 20 listopada wernisaż wystawy odbył się w Warszawie.

W Domotece, w Szklanym Domu przedstawiono szereg zdjęć prezentujących nie tylko wyrafinowaną czerń i biel fotografii, ale również zupełnie nowe spojrzenie na design i zastosowanie sztuki użytkowej.

"Moim zamierzeniem było zrobienie tylko 12 zdjęć, lecz przyjemność jaką czerpałem z tworzenia spowodowała, że ostatecznie powstało ich około 60" - powiedział o swoim projekcie Karl Lagerfeld. Do sesji autor zaangażował Brada Kroeniga, topowego modela, z którym niejednokrotnie współpracował.
"Wybierając modela mężczyznę, pragnąłem pobawić się stereotypami. Mężczyzna wydaje się przecież być przeciwieństwem kruchości i delikatności porcelany" dodał Lagerfeld.

Gościem specjalnym wystawy była Ilona Felicjańska. W trakcie wernisażu  można było zakupić kubki z limitowanej kolekcji EGO – Karl Lagerfeld for Rosenthal, a dochód z ich sprzedaży został przekazany na rzecz Fundacji Niezapominajka. Całość kolekcji oglądać można w Domotece do 2grudnia 2008r.