Porsche Design zapewne dobrze kojarzy się wielu panom. No cóż, niektórzy nigdy nie przyswoją sobie oczywistej prawdy, że porsche to nie tylko samochód. Tym bardziej że marka Porsche Design sięga swych korzeni do 1970 roku. Jedno jest pewne, dobre ubrania zawsze będą dobre, bez względu na to, jaka nazwa znajdzie się na ich metce.

Lubię oglądać kolekcje Porsche Design. Mieszczą się idealnie w mojej minimalistycznej stylistyce. Potrafią zaskoczyć też futurystycznymi akcentami. Podobnie jest w najnowszej kolekcji Porsche Design jesień 2015 Ready-to-Wear. Projektant Pierre Costin skoncentrował się na silnych, ostro zaznaczonych ramionach i intensywnie podkreślonej talii. Sylwetki przypominały w pewnym sensie uniformy wojskowe. Można usytuować taką modę zarówno w latach 40., jak i 80. Na pewno udało się stworzyć ubrania, które zapewniają poczucie pewności siebie i siły.

Czarny, ciężki płaszcz z szerokim pasem, krótka kurteczka z okrągłą klamrą w rozmiarze XXL, wełniana sukienka z dekoltem wyłożonym na ramiona. Gorsety nałożone na sukienki, kurtki, a nawet płaszcze. Do pewnego stopnia moda dla panów przypominała propozycje dla pań. Wojskowa, konkretna i męska, bez zbędnych dodatków i niuansów. Jedynie z akcesoriów zostały wyeksponowane futurystyczne, czarne okulary, które nota bene są projektem pochodzącym z 1979 roku. Porsche Design zaproponowało prostą stylistykę i modę dla zdecydowanych, mocnych osób.