Elsa Shiaparelli to jedna z legendarnych projektantek mody Couture. Zasłynęła swoimi ekstrawaganckimi projektami w latach 20-tych. Gdy Coco Chanel promowała tweedowe kostiumy, Shiaparelli stawiała na suknie Couture z bogatym haftem. Inspirowała się pracami swojego przyjaciela Salvadore Dali. Jej projekty były tak samo szalone i awangardowe jak sztuka surrealistyczna i dadaistyczna.

Po głośnej wystawie w Nowojorskim MET Muzeum, zatytułowanej „Shiaparelli & Prada: Impossible Conversation” świat mody przypomniał sobie, jak bardzo tęskni za jej ekstrawaganckimi projektami. I tak oto na paryskim bulwarze został otwarty na nowo showroom Maison Shiaparelli. By odtworzyć niegdysiejszą atmosferę tego domu mody, właściciel Diego Della Valle wybrał dawną siedzibę Shiaparelli na 21 Place Vendôme.
Nawet bez kreatywnego dyrektora showroom Maison Shiaparelli wygląda jak luksusowy mini lunapark. Fotele w aligatory, skrzynki w kształcie homara i surrealistyczne obrazy zdobią kolorowy salon, idealnie oddając ducha tego domu mody.

Zastanawiam się jednak, kogo CEO wybierze na głównego projektanta. Padły nazwiska takie jak Miuccia Prada, Christian Lacroix czy Iris Apfel. Czy podejmą się takiego wyzwania? Wiem tylko, że showroom wygląda wspaniale i pozostaje tylko czekać z niecierpliwością na ubrania.

Autor: Tina N.