Prabal Gurung po raz kolejny zabrał swoje dziewczyny na wędrówkę w Himalaje, a jak wiadomo, wymaga ona dużej swobody ruchu i sportowego stroju. Z drugiej strony otoczenie wysokich gór pozwala na kontemplację majestatycznego otoczenia, a nawet osiągnięcie stanu Zen. Takie inspiracje chciał oddać w kolekcji wiosna lato 2015 Parabl Gurung, zaprezentowanej podczas New York Fashion Week.

Idee fascynacji górami odnajdziemy właśnie w nowych projektach Prabal Gurung. Obejrzyjcie chociażby stylizowane kurtki górskie czy nadruki w postaci pasów wspinaczkowych. Zapoczątkowana na jesień 2014 ewolucja pokazała w przedstawionych projektach nowe oblicze na wiosnę. Zamiast głębokich czerwieni Prabal użył tym razem również słonecznych pasteli.

Najlepsze projekty to te najprostsze, czyli dwuwarstwowe sukienki z architektoniczną wręcz strukturą. Zapierają dech w piersiach misternie ułożone warstwy i nadruki. Same natomiast sukienki sprawiały wrażenie zwiewnych i lekkich.

W trakcie pokazu pojawiły się jeszcze asymetryczne swetry, które niewątpliwie staną się must have nadchodzącego sezonu. Otwarte linie, drapowania, wycięcia, dziury, odkryte ramiona lub biodra. Wszystko w doskonale połączonych ze sobą kolorach. Asymetryczne swetry zostały zestawione z spodniami, stylizowanymi na wspinaczkowe.

Ostatnie na wybiegu zostały pokazane suknie wieczorowe bez rękawów, czasem z głębokimi wycięciami i łukowatym wykończeniem w pasie odsłaniającym brzuch. Lekkie, eleganckie i nowoczesne projekty. W nadchodzącym sezonie na pewno będziemy mogli oglądać je na niejednym czerwonym dywanie.

Pokaz wiosna lato 2015 Prabal Gurung miał swoje wizjonerskie akcenty. Projektant bez wątpienia potrafi kreować trendy, a nie tylko powielać istniejące już rozwiązania. To, co mi jedynie przeszkadzało, to nadmiar ozdób w postaci plączących się szalików, piór, kaskad falbanek czy sterty jedwabiu. Mówiąc wprost, jak dla mnie w niektórych momentach wszystkiego było za wiele.