Wypłowiałe modelki na wybiegu Prady świetnie pasowały do wypłowiałych aksamitnych ubrań  włoskiej marki. Szara cera, natapirzone włosy mocno kontrastowały z głębokimi kolorami, takimi jak ciemna czekolada czy czerń.

Po wygniecionych ubraniach jakie projektanta proponuje na sezon wiosna / lato 2009, wypłowiałe jedwabie i aksamity są całkiem miłą odmianą. Mówi się, że w modzie wszystkie trendy wracają po latach. Tak również jest teraz. Ubrania, wyglądające jakby były po przejściach, były modne już w latach 60-tych i 70-tych.

Niewątpliwym źródłem tego trendu była piosenkarka Stevie Nicks, która chętnie nosiła różne tuniki z takich „egzotycznych” fabryk.

Miuccia Prada stworzyła bardzo ciekawą kolekcję na sezon jesień / zima 2009. Troszkę w stylu nowoczesnej ery wiktoriańskiej.

W kolekcji również pojawiły się bardzo oryginalne buty. Kozaki sięgały aż po same uda, i były przywiązane do paska, znajdującego się na talii modelki.
Prada na pewno jest prekursorem wielu rzeczy. Jednak kiedy zobaczymy na ulicach kobiety z kozakami przypiętymi do pasków?!

Co sądzicie o kolekcji?