Fotografowie mody coraz częściej łamią religijne i kulturowe tabu.

Szczególna dekadencja ma miejsce w Azji. Jeszcze wczoraj słyszeliśmy o wypadku, w którym ginie półnagi mężczyzna z dwoma nagimi kobietami. Całość ma miejsce w stolicy Chin. Pikanterii dodaje fakt, że wypadek ma miejsce w czarnym Ferrari i kontekst polityczny.

Dzisiaj prezentujemy zdjęcia, które w Polsce mogą wydawać się przekroczeniem granicy tabu. Postanowiliśmy je zaprezentować. Uważamy, że Azja generuje niezwykle świeżą energię w modzie i staje się prawdziwym centrum świata, miejscem, które w coraz większym stopniu kreuje trendy.

Harper's Bazaar gra religijnym i seksualnym tabu. W sesji widzimy modelki, które występują z religijnymi rekwizytami. To krzyż i stroje nawiązujące do zakonnic. O innych elementach wolimy nawet nie wspominać. Tak bardzo łamią religijne tabu obowiązujące w naszej ojczyźnie.

W sesji brały udział kultowe już modelki G i Olga Maria Izyumova. Dewiacje, BDSM, religijne tabu to temat, którego podjął się fotograf Ethan Zhong. Modelki występują w strojach tak znanych projektantów jak Dolce & Gabbana, Pierre Balmain i Jean Paul Gaultier.

Fotografie są monochromatyczne. Należy je pochwalić za znakomitą formę i swoisty smak. Religia i seksualność zdają się dość banalną prowokacją. Jakość zdjęć pozostaje znakomita, broniąc tematu zaproponowanego przez fotografa. Monochromatyczne barwy podkreślają kontrast. Czy jutro czeka nas atak ze strony zwolenników boskiego Tadeo ?