Ralph Lauren ma do czego sięgać, by tworzyć nowe kolekcje. Ilość wykonanych przez niego projektów jest imponująca, a w chwilach braku weny zawsze może wziąć na warsztat kultowe koszulki polo z charakterystycznym logo. W kolekcji wiosna lato 2015 Ralph Lauren pokazał, że ma poważne plany w jeszcze większym wypromowaniu damskich polo. Przy czym ich kolor nie ma tu znaczenia, ponieważ każda pani znajdzie w bogatej gamie swój ulubiony, w zestawie z długą wiązaną w pasie sznurkiem spódnicą. Komplet ten na pewno będzie można zakupić w nowym sklepie, otwartym przez markę na Fifth Avenue.

Letnia kolekcja Ralph Lauren, zaprezentowana na tegorocznym New York Fashion Week, to przykład solidnej mody dla konserwatywnych klientek, które nie lubią znaczących zmian. Ralph niczym mnie nie zaskoczył. Można było wyczuć lekki rys chłopięcy w projektach dedykowanych paniom. Odezwała się chyba u projektanta nostalgia za męskimi kolekcjami, których pomimo deklaracji nie tworzy. Sportowe chłopięce kurtki zakładane na bikini, pikowanie kamizelki, koszule w kratkę. Można odczuć wyraźny sentyment Ralpha do południowo-zachodniej Ameryki. Tym razem również sięgnął po charakterystyczne tekstylia i skóry z tamtego rejonu.

Niektórzy uważają, że spektakularny pokaz kolekcji Ralph Lauren to manifestacja siły i pozycji marki. Nie sądzicie jednak, że pomimo wszystko zabrakło świeżego powiewu w tej modzie ?