W tym roku znów powraca moda na styl marynarski. Jeżeli chcemy podążać za tym trendem koniecznie musimy się wyposażyć w białą marynarkę, która jest niewątpliwie praktyczną rzeczą w ciągu wiosny czy lata. Nie tylko sprawdza się w ciepłe wieczory, ale również nadaje szyku i elegancji. Ralph Lauren w swojej kolekcji na wiosna/lato 2009 proponuje stylu mundurkowy zrobiony ze 100% bawełny. Marynarka dopasowuje się idealnie do sylwetki, a zapina się na trzy perłowe guziki oraz jest obszyta granatową lamówką, co jeszcze bardziej podkreśla styl marynarski. Na kieszonce po lewej stronie znajduje się brytyjska flaga. Marynarka kosztuje prawie 900 złotych. Istnieją również dwie tańsze wersje.

Marynarka firmy Mango, niemal nie różni się niczym. Jedynie nie ma flagi. Natomiast co ciekawe, została zaprojektowana przez Penelope Cruz. Marynarka kosztuje 379 złotych.

Również van Graff za cenę 400 złotyh proponuje białą marynarkę z ciemnymi lamówkami, tylko że zamiast flagi tutaj znajdziemy wyszyty monogram w pasującej kolorystyce.

Wszystkie marynarki możecie zobaczyć w galerii