Młodsza linia Valentino pokazała swoją kolekcję na sezon wiosna lato 2015. Red Valentino nie znajdziemy jednak w sztandarowym sklepie Valentino na Fifth Avenue w starej części przestrzeni Takashimaya. Trudno szukać tam najnowszych projektów, które wymyślili projektanci casualowych ubrań, Maria Grazia Chiuri i Pierpaolo Piccioli. Dyfuzja wewnątrz jednej marki nie jest czymś nowym, ale tak radykalne trzymanie się podziału marki może zaprzepaścić sukces młodszej linii. Wystarczy pomyśleć, że często na zakupy matki wybierają się razem ze swoimi córkami, co jest potencjalnym dobrym momentem do większych zakupów.


W kolekcji Red Valentino wiosna lato 2015 niewątpliwie dominują duże kropki, a może lepiej byłoby określić je kropami. Nie tylko jednak. Odnajdziemy również dużo pasków, paseczków, zygzaków, gwiazdek i kwiatuszków. Takie wzory odnajdziemy też na prostych sandałach, do których koniecznie należy założyć skarpetki w paski. Dla dziewczyn, które nie gustują w nadmiernej ilości nadruków i printów, polecam zwiewne, mocno marszczone sukienki i spódnice w bladoniebieskim odcieniu.

Niemniej jednak są to nieduże wyjątki w kolekcji zdominowanej przez intensywne kolory, marynarskie paski i wyraziste wzory.

Sami twórcy, Maria Grazia Chiuri i Pierpaolo Piccioli scharakteryzowali swoje ubrania jako przeznaczone dla Kopciuszka, który udaje się do Las Vegas, zaraz po minionym romansie z marynarzem. Celna uwaga. Należy jednak zauważyć, że cała kolekcja posiada słodki i uroczy look. Polecam ją zwłaszcza zbuntowanym nastolatkom, które dobrowolnie lub pod naciskiem muszą ocieplić i złagodzić swój wizerunek.