Feetz to firma, która dąży do zrewolucjonizowania przemysłu obuwniczego. Dzięki technologii druku 3D i gadżetom mobilnym dostosowuje buty do indywidualnych wymagań i potrzeb właściciela. Wydrukowane buty leżą na stopach jak ulał.

Aplikacja oferowana przez Feetz pozwala na wykonanie zdjęć stóp, które następnie zostają zamienione w model 3D. Cyfrowo zmierzone stopy dają w rezultacie idealnie dopasowane obuwie. Proces trwa około dwóch tygodni, po upływie których dostajemy przesyłkę z wymarzonymi butami.

Seth Aaron, zwycięzca amerykańskiego programu Project Runway (sezon 7.) nawiązał współpracę z firmą Feetz, aby stworzyć dynamiczną kolekcję butów do codziennego chodzenia. Zadebiutował z modnym obuwiem na imprezie modowej FashionNXT w Portland (Oregon).

FashionNXT to miejsce, w którym prezentowane są innowacyjne, kreatywne pomysły. Projektanci łączą nowoczesne technologie z modą i tworzą tym samym jej wizję przyszłości.

Kolekcja Seth Aaron składa się z retro spodni, sukienek i szortów zestawionych z nowoczesnym obuwiem, wydrukowanym w 3D. Styl butów inspirowany jest modą japońską. Noszą one nazwy Tokyo Platform i Osaka Oxford.

Buty z kolekcji Seth Aaron nie są, jak to zwykle bywa, jedynie modelami koncepcyjnymi. Możemy je zamówić od firmy Feetz i nosić na co dzień. Dyrektor Generalny FashionNXT, Tito Chowdhury powiedział: „Wiele, z tego, co zostało wydrukowane w technologii 3D, jest jak sztuka, można się nią cieszyć, ale nie używać (…) te buty ludzie będą nosić, nie ze względu na technologię, ale dlatego, że są modne”.