O marce Rina Cossack słyszałam już kilka lat temu, jednak w ostatnim sezonie jest o niej coraz głośniej. Na jej nazwę natykam się co kilka minut, przeglądając najnowsze i najgorętsze trendy sezonu. Nic w tym dziwnego, ubrania są eleganckie, oryginalne i kobiece. Justyna Żmijewska – projektantka i dyrektor kreatywny marki Rina Cossack nie boi się geometrycznych konstrukcji. Nade wszystko ceni sobie jednak elegancję i prostotę z delikatną nutą szaleństwa. Projekty powstają z myślą o kobiecie, która wie, czego chce, jest ambitna, zdecydowana i chce czuć się wyróżniona. Jak twierdzi sama projektantka, suknia musi ukazywać naturalne piękno kobiety.

Kolekcja wiosnalato 2013 „GET UP!” to przełamanie dotychczasowej estetyki. Nieszablonowe zestawienia subtelnych jedwabi z naturalną skórą rysują sylwetkę i tworzą niebanalne kreacje. Projektantka Justyna Żmijewska wprowadziła do kolekcji również metalowe elementy w przeróżnej postaci. Na ostro zakończonych płatach skóry pojawiają się kolce, napy, różnej wielkości ćwieki. Inspirowane muzyką rockową stylizacje tylko utwierdzają w przekonaniu, że kolekcja „Get up!” to projekty śmiałe i nietuzinkowe. Nie tylko osobliwe łączenie faktur zaskakuje, ale również zestawienia kolorystyczne. Czerń połączona jest tu ze śmietanową bielą, ciepłym beżem, subtelną miętą, a także z elektryzującą pomarańczą.
Dzięki talentowi Justynie Żmijewskiej udało się zwrócić uwagę przemysłu modowego podczas Warsaw Fashion Weekend, gdzie pokazała swoją ostatnią kolekcję Rina Cossack przy akompaniamencie energetycznej rockowej muzyki.

Autor: Tina