Ptaki to inspiracja najnowszej kolekcji Rodarte jesień 2015 Ready-to-Wear. Szalone projektantki Laura i Kate Mulleavy właśnie w ptakach odnalazły uczucie wolności i zmysłowe “stroszenie piórek”. Ubrania zaprezentowane na wybiegu przypominały barwne ptasie upierzenie, ozdobione brokatem, koronkami, a nawet piórami strusia i marabuta. Mini spódnice miały na sobie brokatowe wzory stylizowane na ptasie. Sylwetki charakteryzowały się zaznaczoną paskiem talią lub odsłoniętym wysokim stanem.

W nadchodzącym jesiennym sezonie 2015 w kolekcji Rodarte równie ważnym motywem stała się dyskoteka. Wielokolorowe pasy z cekinami, asymetryczne suknie z odkrytym ramieniem, ciężkie graficzne wzory z haftami i koralikami. Nie zabrakło oczywiście nawiązań do kultowego Davida Bowie, co było zwłaszcza widoczne w skórzanych spodniach oraz lśniących sukienkach i spódnicach.

Elementem łączącym ptaki z dyskoteką stał się kolor, a właściwie wszystkie odcienie tęczy. Ptasie upierzenie idealnie wkomponowało się w radosny nastrój w gorących tanecznych rytmach. Pióra poza tym można było odnaleźć na różnych ubraniach, poczynając od skórzanych płaszczy, kończąc na krótkich, prawie przezroczystych sukienkach z szyfonu. Obcisłe skórzane legginsy z błyszczącymi ozdobami przypominały konstelację gwiazd na nocnym ciemnym niebie. Trochę tandentnie natomiast wypadły koronkowe legginsy zestawione z koronkową bluzką i mocno wyciętymi spodenkami.

Po obejrzeniu kolekcji Rodarte jesień 2015, nie można mieć wątpliwości, że siostry  Mulleavy podchodzą do mody z dystansem i radością. Swoimi ubraniami sprawiają, że każdy z chęcią zatańczy w rytmie disco, wolny jak ptak.