Były już printy, panterki, kwiatki i inne wzory roślinno-zwierzęce. W 2014 nadal będą modne, niewątpliwie jednak ustąpią miejsca motywowi... konia. Nie przesłyszeliście się. Nadciągnął rok konia. Miłośnicy tych szlachetnych zwierząt na pewno są zadowoleni, że w końcu ich ulubieńcy znajdą swoje miejsce na wybiegach, tym razem modowych.

Przejrzałam kilka przykładów strojów i dodatków z motywem konia i pomimo wcześniejszych wątpliwości odkryłam w nich niezaprzeczalny urok i oryginalność. W galerii zdjęć znajdziecie sweter Viktor&Rolf za 1.080 dolarów w modnych kolorach biało-czarnych. Jedynie co mogę zarzucić projektantowi to fakt, że chyba pomylił konia ze smokiem.
Kolejny jest naszyjnik z szczotkowanego włosia końskiego Bjorg. Na pewno będziecie wyróżniać się w tłumie, nosząc go na sobie za jedyne 445 dolarów. Buty z cielęcej skóry Hermes sprawiają wrażenie niezawodnych. Kiedy jednak kupimy je za 2.600 dolarów, byłoby żal, gdyby poszły do lamusa w kolejnym sezonie.

Spodobał mi się zestaw: jedwabna koszula Steffen Schraut i spodnie – bryczesy od Ralph Lauren. Do tego idealna byłaby torba Chloe i okulary przeciwsłoneczne Anna-Karin Karlsson. Na koniec pierścionek Sydney Evan w kształcie podkowy na szczęście za 510 dolarów i modna puderniczka od Estee Lauder za 156 dolarów. Tak ubrane śmiało możemy świętować Rok konia.