Witamy wszystkich w Roku Małpy! Wprawdzie rozpoczyna się on według chińskiego kalendarza dopiero 8 lutego, ale musimy się przecież przygotować. W modzie nie będzie z tym problemu, ponieważ projektanci od dawna darzą miłością to zabawne zwierzątko. Już w 1954 Hubert de Givenchy zaprojektował na zamówienie dla Wallis Simpson, późniejszej księżnej Windsoru, suknię z haftem w małpy. Wszyscy pamiętają też księcia Juliana z kreskówek, popularną postać, która pojawiła się także na t-shirtach i akcesoriach.

W ostatnich latach małpy opanowały wybiegi, no nie dosłownie… Maria Grazia Chiuri i Pierpaolo Piccioli udowodnili, że moda couture Valentino jest dla nich odpowiednia, a Christopher Kane w 2009 wprowadził goryle do street style. Wszystko to sprawia, że koegzystencja świata mody i małp trwa w najlepsze. Można jeszcze dodać do tego charakterystykę osób urodzonych w Roku Małpy zgodnie z zodiakiem chińskim. Są to osobnicy złośliwi, ale mądrzy, obdarzeni ekstrawagancją, jak również lekceważącym podejściem do otoczenia, podobnie jak moda.

Prezentujemy wybrane ubrania i akcesoria z kolekcji 2015 i 2016, w których odnaleźliśmy trend na małpę.

Lanvin wiosna 2015

Alber Elbaz wie, czym sprawić przyjemność swoim muzom, a dodatki w modzie są najważniejsze. Podczas rocznicowego 125-lecia domu mody w pokazie Lanvin wiosna 2015 mogliśmy podziwiać okazałe naszyjniki z małpą.

 

Louis Vuitton wiosna 2016

Projektantka Kim Jones, specjalizująca się w modzie męskiej, przygotowała taki o to projekt koszuli damskiej z małpią aplikacją do kolekcji Louis Vuitton wiosna 2016.

 

Christopher Raeburn wiosna 2016

Plecak w kształcie orangutana z kolekcji Christopher Raeburn wiosna 2016, dlaczego nie…

 

Salvatore Ferragamo jesień 2015

Płaszcz męski z haftowanym pawianem jako ozdoba z kolekcji Salvatore Ferragamo jesień 2015.

 

Givenchy kolekcja męska wiosna 2016

Krzyk wiosny 2016! Propozycja Givenchy dla panów – aplikacja z groźnymi małpami.

 

Delpozo wiosna 2015

Kolekcja Delpozo wiosna 2015 i połyskliwy żakard w fantazyjny małpi print.

 

Valentino Resort 2015

Eteryczna sukienka z szyfonu to wizja Valentino małp we mgle z kolekcja Resort 2015.