Rosie Assoulin to artystka mody, zaś tworzone przez nią ubrania to prawdziwe dzieła sztuki. Na pokazie je kolekcji wiosna lato 2015 nie bez przyczyny pojawiły się najważniejsze przedstawicielki amerykańskiego street style: Miroslava Duma, Anya Ziourova, Taylor Tomasi Hill. Panie obdarzone są niezaprzeczalnie dobrym gustem i potrafią docenić wyrafinowaną modę. Assoulin bowiem w każdym sezonie zaskakuje odbiorców dramatycznymi liniami, kontrastującymi kolorami i nietypowymi teksturami. Podczas trwającego New York Fashion Week udowodniła, że wie, jak będzie wyglądała moda podczas ciepłych miesięcy i namalowała ją w swoim perfekcyjnym stylu.

Nowa kolekcja wiosna lato 2015 Assoulin przynosi letnie zapachy. Torby i kapelusze ze słomy wprowadzają nas w leniwy wakacyjny nastrój. Projektantka łączy ze sobą powszednie tekstury, jak popelina czy słoma z wysublimowanym jedwabiem, tworząc lekkie i świeże konstrukcje. Oglądając jej projekty, odnoszę wrażenie, że pomimo architektonicznej wręcz pracy z tkaniną, powstają stroje wygodne do noszenia na co dzień.

Mój ulubiony projekt to zielony komplet z ciężkiego tłoczonego materiału. Asymetryczna góra z odkrytym ramieniem doskonale przechodzi w skośny dół, eksponując misterne sploty tkaniny. Polecam także słomkową spódnicę z nachodzącymi na siebie falbanami połączoną z oryginalnym topem z zaznaczoną wykładaną stójką i przedłużonym tyłem. Dobrym pomysłem są niebieskie spodnie z obszernymi plisami, które mogą powiewać z tyłu, jak również zostać zebrane do przodu. Ponad wszystko moim must have stał się piaskowy komplet złożony z szarego swetra z obszernymi rękawami i dekoltem w łódkę zestawiony z szerokimi spodniami przewiązanymi paskiem. Rosie Assoulin jest mistrzynią łączenia prostoty i wyrafinowania, słomy i jedwabiu, mody i sztuki.