Na spokojnym warszawskim Muranowie u zbiegu ulic Zamenhofa i Nowolipki - której historia sięga XVII wieku - powstało miejsce bardzo oryginalne.
Mieści się tutaj pracownia krawiecka znanej projektantki Joanny Klimas. To tutaj, w wyrafinowanym prostym wnętrzu o nienagannych proporcjach, bogatsza o nowe doświadczenia i inspiracje, zaprezentowała 5 marca swoją najnowszą kolekcję – "Pokaz 0. Próba generalna". To właśnie tutaj po 10 latach, Joanna wróciła na rynek.
W jej nowym atelier można przymierzyć ubrania z najnowszej kolekcji projektantki, zamówić sukienkę na miarę. W nowym salonie Joanny Klimas, jednak poza ubraniami, funkcjonuje jeszcze przepiękna antresola, która została zaprojektowana przez Krzysztofa Kołodziejskiego z A+D Architekci.
Lekka, przeźroczysta antresola jest podświetlona dziesiątkami żaróweczek, która w górnej części jest miejscem kawiarni i czytelni, a w dolnej jest wielofunkcyjną szafą. Można tu oprócz przymiarek, napić się włoskiej kawy czy poczynać książki o modzie, wzornictwie, religii czy sztuce. Wieczorem zachowane charakterystyczne gzymsy na tle ogromnych okien rysują kunsztowny ornament białych, finezyjnych krat.
Białe, proste wnętrze zostały przemyślane w każdym szczególe, dając niesamowity efekt końcowy. Miejsce to sprzyja refleksji.
Jest to miejsce, które na pewno warto zwiedzić chociażby dla pysznej kawy