Internet i blogi stały się nieodłączną częścią mody. Są to łatwe i szybkie źródła inspiracji, w szczególności blogi street style. Zyskały one tak bardzo na popularności, że niektórzy pionierzy jak Tommy Ton z Jak&Jil, Phil Oh z Street Pepper zamienili się w ikony fashion weeków, fotografując dla style.com i vouge.com. Znane blogi street style zyskały w ostatnich czasach wysoki prestiż, na tyle by wielokrotne pojawianie się na nich gwarantowało miano ikony stylu.

Dziś przedstawię wam kilka osobowości, które zyskały dużą popularność przez ostatni rok, pozując przed obiektywami fotografów street style. Ostatni sezon z pewnością należał do pewnej grupki rosyjskich piękności, ich bogaty i luksusowy styl przyciąga fotografów na każdym kroku. Mowa tu o modelkach takich jak Elena Perminova, Anya Ziourova, Ulyana Sergeenko, Vika Gazinskaya i już wcześniej wspominana na trendu.pl Miroslava Duma.

Elena Perminova to stała bywalczyni fashion weeków, jeżeli nie jest zajęta chodzeniem po wybiegu, pozuje przed pokazami dla najlepszych fotografów. Swój czas dzieli między dwóch synów, chłopaka milionera i modę. Jej styl jest bardziej uniwersalny od pozostałych fashionistek, potrafi zamienić parę jeansów i crop top na suknię Haute Couture. Najczęściej jest fotografowana w dopasowanych kostiumach, do których dodaje jakiś charakterystyczny detal.

Anya Ziourova jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet w rosyjskiej modzie. Naczelna działu mody w Tatler Russia, konsultant modowy dla Allure Russia, jest rozchwytaną stylistą pracującą dla największych magazynów.

Ulyana Sergeenko zadebiutowała w tym roku ze swoją kolekcją Haute Couture. Nic dziwnego, Sergeenko zna się na tym, co robi. Sztukę Couture opanowała do perfekcji, nosząc ją na co dzień. Długie suknie, gorsety i futra to nierozłączna cześć jej garderoby, łączy klasyczny i elegancki styl z ekscentrycznymi akcesoriami.

Vika Gazinskaya zasłynęła na blogach street style dzięki połączeniu Nike&Coctail Dress. Styl młodej projektantki jest bardzo energetyczny, zarówno w kolorach, jak i formach. Rezultatem jej ostatniej kolekcji zainspirowanej Grenlandią są wielowarstwowe falbany, zapierające dech w piersiach grafiki i surrealistyczne kształty.

 

Autor: Tina