Czasami inspiracja do wpisu na stronie Jej Mody pojawia się po długich poszukiwaniach i wytężonej pracy wyobraźni, a innym razem (jakby w nagrodę) przychodzi ot tak sobie, niespodziewanie. I tak było tym razem. Przekazując Wam wieści o Katie Holmes zastanowiłam się kto jeszcze z gwiazd zajął się tworzeniem ubrań. Przyznam, że zebrało się niemałe grono aktorów, aktorek, piosenkarzy, piosenkarek, celebrytów, którzy choćby epizodycznie zetknęli się z domami mody czy popularnymi sieciówkami. Pamiętacie świetną kolekcję Madonny dla H&M? No właśnie, a która z gwiazd ma swoją markę?

Obok wspomnianej już wcześniej Katie Holmes, znajdziemy jej przyjaciółkę Victorię Beckham, której projektowanie wychodzi całkiem nieźle, a na jej nową kolekcję Victoria Beckham Collection czekamy z niecierpliwością. Przypomnijmy, że żona pana Beckhama w pierwszej fazie swej twórczości projektowała dla siebie. Z czasem postanowiła podzielić się swoimi pomysłami i założyła dVb. Jej kreacje miały na sobie m.in. Heid Klum, Brooke Shields czy Elle Macpherson.
I właśnie ta ostatnia z powodzeniem od 19 lat projektuje bieliznę pod marką Elle Macpherson Intimates. O ile się nie mylę aktorka jako jedna z pierwszych osób “nie z branży” zajęła się wypuszczaniem własnej lini. I wyszła na tym całkiem nieźle.

Również aktorka oraz piosenkarka, Jessica Simpson, ma swoją firmę wypuszczającą w świat niekiedy bardzo interesujące ciuszki pod marką - Jessica Simpson Collection. Przypomnijmy, że o pannie Simpson pisaliśmy całkiem niedawno.

Kolejną gwiazdą estrady świetnie znajdującą się w świecie mody jest Jennifer Lopez. Piosenkarka kilka lat temu projektowała pod marką J.Lo. Obecnie jest też właścicielką Justsweet oraz Sweetface, która skierowana jest do jej przyjaciół z hollywoodzkiego światka i na pewno ludzi bardzo zamożnych (sadząc po cenach ubrań).

Wśród piosenkarek projektujących nie zapominajmy też o Gwen Stefani, wokalistce zespołu No Doubt i jej marce L.A.M.B. Nawet nie wiedziałam, że Gwen ma taką świetną głowę do interesów, bowiem jej firma odzieżowa przynosi naprawdę duże zyski. Przypomnijmy, że wokalistka projektuje od 5 lat, a właśnie wypuściła nową jesienno – zimową kolekcję, w której znalazły się: obcisłe lub poszerzane spodnie, kuse żakiety, proste sukienki, kratka i kolory ziemi – czyli wszystko co kocha Gwen Stefani. 

Za interesy z mamą Tina Knowles zabrała się Beyonce. Razem stworzyły markę House of Dereon, gdzie tworzą ubrania łączące styl hip-hop z latami 40. Nie powiem, bo całkiem ciekawie im to wyszło.

Znana głownie dzięki swojej siostrze – Paris – Nicky Hilton chyba jako jedyna z tego grona skończyła szkołę mody I została projektantką. Nicky stworzyła markę Nicholai by Nicky Hilton, która skierowana jest do kobiet kochających niezobowiązującą elegancję.

I oczywiście bliźniaczki z “Pełnej Chaty” - siostry Mary-Kate i Ashley Olsen. Od dwóch lat śmiało poszerzają grono swoich klientek, a ich pierwsza linia kobieca - The Row – cieszyła się naprawdę dużym zainteresowaniem. Panny Olsen tak bardzo się z tego ucieszyły, że w tym roku stworzyły linię męską.

Za wszystkich jak zwykle Jej Moda trzyma kciuki i czekamy aż polskie gwiazdy coraz śmielej zaczną wkraczać do świata mody. Mamy już pierwsze sygnały, jak Monika Brodka i jej współpraca przy “tajemniczym” projekcie z Bartkiem Michalcem. Czekamy na więcej!

Więcej na jejmoda.pl