Znany ojciec Paul McCartney z The Beatels, szczęśliwe dzieciństwo, wokół domu pełno papparazi od początku jej przyjścia na świat. Ekskluzywna szkoła projektowania Central St Martins College of Art & Design w Londynie. Sukces. Jednym słowem – życie urodzonej gwiazdy. Stella co sezon jest w stanie z pokazu mody wykreować prawdziwe show. 
Materiały, które używa do kolekcji są naturalne, a raczej wyglądają jakby były. Żadnych futer, zero wulgarności, tylko czysta, klarowna forma ubrań. 

Stella McCartney ma wiele znajomych, którzy są bardzo wpływowi. To jednocześnie najważniejsza jej klientela. Na początku kariery jako projektantka krytyka nie pozostawiała suchej nitki na Stelli. 

Ośmieszano jej pseudo- ubrania, które proponowała na swych fashion shows.
Fakt, szmatki o barwach truskawkowego jogurtu oraz rozpuszczonego syropu pomarańczowego nie wzbudzały pozytywnych emocji. Przełom nastąpił, gdy projektantka postanowiła „bywać” na przyjęciach branżowych oraz przeróżnych galach. Zawsze w towarzystwie gwiazd, które były odziane w jej propozycje odzieżowe. Zazwyczaj długie królewskie suknie. Fotoreporterzy szaleli. 

Stella to również zagorzała działaczka PETA. Nie toleruje noszenia naturalnych futer. Ostrymi ripostami oskarża Jennifer Lopez, Beyonce, Kate Moss etc.

Porno gwiazda, Pamela Andreson, która czuje się najlepiej w swojej skórze i nie odbiera innym futrzakom ich własnej skóry, jest przyjaciółką Stelli. Ta ostatnia projektuje dla gwiazdy filmów dla dorosłych, nowe suknie, w których Pam lśni na czerwonych dywanach. 
Jakich inspiracji do kolekcji poszukuje Stella? Zacznijmy od tego, że ona niczego nie szuka. 
„Natchnienie przychodzi samo, wstaję w środku nocy i podchodzę do manekina, by upiąć materiał oraz rysuję projekt na papierze.”

A co robi rankiem? Rano Stella zabiera się do realizacji zamierzonych celów.
Jako pracoholiczka nie zapomniała jednak o rodzinie. Jest matką, żoną Alasdhaira Willisem'a, i jedną z najlepszych krawcowych na świecie. Obecnie stroje jej projektu sprzedawane są w 43 krajach. Wytyczając najnowsze trendy McCartney jest w stanie zachować zimną krew i pogodzić życie prywatne. 

Tym artykułem, chciałbym abyśmy nauczyli się znaleźć równowagę w swoim krótkich życiu. Należy robić to co się lubi najbardziej i co sprawia radość, aby spełnienie z zawodu przyszło w późnych latach spokojnej starości. Stella ma to już zagwarantowane.