Trendy uliczne i wybiegowe zawsze jakoś ze sobą współgrają, a wynika to z tego, że wielu projektantów czerpie inspiracje właśnie z street style. I tak zatacza się koło inspiracji, gdzie wybiegi czerpią pomysły z ulicy, a ulica z wybiegów. Tym razem przygotowałam wam 5 trendów stylu ulicznego, które na przyszły sezon opanują wybiegi.
1. Każdy szanujący się fashionista wie, że piękno leży w szczegółach, dlatego zamiast śledzić to, co oczywiste, postanowiliśmy patrzeć tam, gdzie na ogół mało osób zwraca uwagę – na kostki. Zaobserwowaliśmy znaczny wzrost popularności bordowych skarpetek. Nie wiem dokładnie, skąd się wziął ten trend, ale widać, że idealnie komponuje się z grubymi splotami swetrów i jesiennymi brązami.

2. Kropki wracają do mody w stylu vintage. Może to dzięki hipsterom i ich zakupom w second handach, ale jedno jest pewne – wszyscy lubimy ładnie wyglądać za małą sumę. Najmodniejsze są drobne kropeczki połączone z innymi wzorami i warstwami różnych tkanin, a do tego retro torebka lub buty.

3. W street style wszystko jest dozwolone. Podczas kiedy fashion guru mówią, by nie łączyć jeansu z jeansem, uliczni trendseterzy naginają wszystkie zasady. Jeansowe kurtki z luźnymi spodniami, szorty z koszulą, a nawet bermudy noszone z pasującym topem – wszystkie wydania wyglądają równie stylowo. Polecam szczególnie wersję z patchworkiem.

4. Bandany po tylu latach zapomnienia wracają do łask i na szczęście tym razem w wielu wariacjach. Można je nosić jako chustę na włosach, do tego retro buty i aksamitna marynarka lub elegancko włożyć je do kieszonki jak wypustkę. Dla wielbicieli nakryć głowy dobra wiadomość, zwiążcie bandanę wokół kapelusza lub czapki, by nadać sobie nowy look.

5. Trend ten jest bardzo popularny podczas fashion week, kiedy nastaje pora przejściowa i wiele osób nie może się zdecydować, czy jest zimno, czy gorąco. Wtedy najlepszym wyjście jest po prostu narzucić na siebie marynarkę czy płaszcz. Zakryje nam ramiona, ale nie ogrzeje całego ciała. I jest świetną alternatywą dla pelerynek.

Autor: Tina