Susan Meiselas, znana i ceniona fotograf amerykańska, dołączyła do renomowanej Magnum Photos w 1976 roku, rozpoczynając pracę w charakterze ?wolnego strzelca?. Najbardziej znanymi fotoreportażami Meiselas są relacja z powstania w Nicaraguii oraz dokumentacja dotycząca nieprzestrzegania praw człowieka w Ameryce Łacińskiej.

Meiselas redagowała i przyczyniła się do powstawania książki ?El Salvador: The Work of 30 Photographers? oraz ?Chile from Within?, w której naświetla pracę fotografów żyjących pod reżimem Augusto Pinocheta.

Pierwszy sesja fotograficzna artystki skupiona była wokół życia ?stripteaserek?, odbywających trasę po prowincjonalnych barach w Nowej Anglii. Meiselas zbierała materiał przez trzy lata,wykładając w międzyczasie fotografię na nowojorskich uczelniach. Wystawa ?Carnival Strippers? została opublikowana przez kalifornijskie wydawnictwo FSG - Farrar, Straus & Giroux w 1976 roku, a wybrane zdjęcia zostały wystawione w Whitney Museum of Art,w czerwcu 2000 roku. Oryginał książki został niedawno poddany korekcie i wydany przez Whitney Museum oraz wydawnictwo Steidl Verlag.

W roku 1997 Susan zakończyła trwający 6 lat projekt związany ze stuletnią historią fotografii Kurdystanu - podsumowaniem tych dokonań było wydanie książki ?In the Shadow of History? - wspomnienia z podróży po Kurdystanie można zneleźć też pod adresem www.akakurdistan.com.

Meiselas wystawiała swoje prace na całym świecie, m.in. w w Paryżu, Madrycie, Londynie Los Angeles i Chicago. Zbiory jej prac są dostępne w amerykańskich i międzynarodowych domach wystawowych. Meiselas jest laureatką wielu prestiżowych nagród włączając w to Złoty Medal Roberta Capa za niesamowitą odwagę i reportaże oraz nagroda od "Overseas Press Club" za działalność w Nicaragui.