Marka Claire’s w kooperacji z organizacją UNICEF przedstawia nową kolekcję świątecznej biżuterii, której zakup wspiera ratowanie życia dzieci z najbiedniejszych  krajów na świecie. Kupując wybrany element ze specjalnej linii, automatycznie przekazujesz 1 euro na akcje UNICEF – wiodącej światowej organizacji działającej w obronie praw dzieci.
Wystarczy tak niewiele, aby pomóc najbardziej potrzebującym. Jedno euro to koszt szczepionek przeciwko polio, które mogą ocalić życie aż 8 dzieciom, taka kwota to także zakup 210 tabletek oczyszczających wodę oraz porcje żywności dla niedożywionych dzieci. Akcja pokazuje, że niewielka pomoc klientów marki Claire’s może wiele zmienić w życiu dzieci.

Claire’s, międzynarodowa marka biżuteryjna, przedstawia nową odsłonę współpracy z  UNICEF – wiodącą organizacją charytatywną działającą na rzecz dzieci. Tym razem wspólny projekt wystartował pod hasłem „Little Things Make a Big Difference” (Małe rzeczy mają duże znaczenie). Od czasu premiery akcji, która miała miejsce sześć tygodni temu, udało się zgromadzić blisko 140,000 €. Cały dochód zostanie przeznaczony na wspieranie i rozwój edukacji dzieci w krajach rozwijających się. Jest to jednak dopiero pierwsza część akcji, kolejna startuje już w połowie listopada, między innymi w Polsce.
Dzięki współpracy, która wystartowała równolegle z kampanią „Back to school” klienci Claire’s mogli wesprzeć edukacyjny projekt UNICEF. Każdy, kto dokonał zakupów w sklepach Claire’s w całej Europie, przyczynił się do poprawy sytuacji związanej z edukacją dzieci w krajach, gdzie taka pomoc jest niezbędna.

Dzięki funduszom zebranym podczas trwania kampanii (sierpień-wrzesień 2012)   dzieci, a w szczególności dziewczynki z regionu Azji i Pacyfiku będą miały lepszy dostęp do edukacji na odpowiednim poziomie, co aktualnie jest niestety bardzo rzadkie.
„Jesteśmy dumni, że mogliśmy podjąć współpracę z organizacją humanitarną taką jak UNICEF i dzięki temu mamy możliwość wspierania dzieci z całego świata” - mówi Melanie Berry, European Marketing Director Claire’s Europe.
Kolejnym krokiem współpracy Claire’s z UNICEF i ich wspólnego projektu „Little Things Make a Big Difference” jest specjalna kolekcja biżuteryjna, która będzie dostępna w sklepach Claire's już w połowie listopada. W skład kolekcji wchodzi 6 unikalnych produktów, będzie je można nabyć we wszystkich sklepach Claire's w Europie.

Kolekcja pojawi się w sprzedaży już od 14 listopada 2012 roku, można wybierać wśród uroczych bransoletek i naszyjników, które powstały specjalnie z okazji współpracy z UNICEF. Zysk ze sprzedaży biżuterii wspomoże główny cel działalności UNICEF, czyli ratowanie życia najbardziej tego potrzebujących dzieci. Codziennie tysiące dzieci na świecie umiera z powodów takich jak niedożywienie, malaria, biegunka czy zapalenie płuc. Są to jednak przyczyny, których w dużej mierze można uniknąć. Dotacje klientów Claire’s pomagają organizacji UNICEF ocalić życie wielu dzieci. Dzięki zebranym zapasom żywności i szczepionek możemy pomóc wielu najbardziej potrzebującym dzieciom i ocalić ich życie.