Lubię filozofię, jaką prezentuje Tomas Maier. Powiedział, że „życie jest już wystarczająco skomplikowane”, dlatego jego moda będzie prosta i łatwa do noszenia. Ciekawe stwierdzenie u człowieka, który przez ostatnie 13 lat zajmował się projektowaniem luksusowych ubrań i dodatków Bottega Veneta. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że eleganckie, a jednocześnie casualowe ubrania nie zawsze należą do najtańszych. Taki paradoks. W sumie nawet rozumiem, dlaczego. Za jakość i minimalizm trzeba płacić, dobrze, że chociaż moda taka nadaje się do noszenia na co dzień.

Najnowsza kolekcja Tomas Maier wiosna lato 2015 w pełni odzwierciedla przekonania projektanta. Nie można zarzucić jej zbytniego przeładowania. Dominują prostota i użyteczność, ale nie banalność. Zachowany został balans pomiędzy perfekcyjnym modnym lookiem a casualowymi, użytecznymi motywami. Co najważniejsze, w kolekcji jest mocny akcent z moim ulubionym denimem, który będzie głównym trendem w nadchodzącym sezonie. Tomas Maier wprowadził jednak lekką modyfikację denimu poprzez wstawki takie jak delikatnie wybielone ramiona czy lamówki.

Projektant zachował niewątpliwie spójność w całej kolekcji. Trochę nie pasował mi jedynie garnitur połączony z topem, w którym wykorzystany został print z motywami z dżungli. Trend na takie materiały powinien trafić już do lamusa. Pozostała część kolekcji wiosna lato 2015 Tomas Maier to przykład przemyślanych projektów i dobrego krawiectwa. Niby nic nowego na pierwszy rzut oka nie odnajdziemy w granatowym zestawie z podwiniętymi jeansami w oryginalną kratkę i prosty sweter. Spójrzcie jednak dokładniej, jak harmonijnie wygląda całość, jak perfekcyjnie układają się linie swetra, a spodnie współgrają z delikatnymi klapkami z tego samego materiału. Sukces tkwi w prostocie, którą najtrudniej osiągnąć.