Farbowanie włosów jest jednym z najpopularniejszych zabiegów, któremu kobiety poddają się w salonach fryzjerskich, a niekiedy nawet wykonują samodzielnie w domu. Okazuje się, że by zmienić lub podkreślić kolor włosów, można sięgnąć nie tylko po tradycyjną farbę, ale także po coraz chętniej wybierany toner. Każde z tych rozwiązań ma oczywiście szereg zalet, jak i pewne wady.

Farby do włosów

Farba do włosów jest w rzeczywistości środkiem silnie koloryzującym, gwarantującym trwały rezultat. Farby do włosów występują w rozmaitych odcieniach, które umożliwiają delikatne rozjaśnienie lub przyciemnienie koloru, ale także niemal całkowitą zmianę wizerunku. Farba nie wypłukuje się z włosów, a ponadto świetnie radzi sobie z pokryciem siwych kosmyków.

Należy jednak pamiętać, że ta metoda koloryzacji może negatywnie wpłynąć na kondycję włosów. W związku z tym, zwłaszcza przeprowadzając zabieg we własnym zakresie, warto zdecydować się na profesjonalne farby do włosów, dostępne w sklepach z artykułami fryzjerskimi. Dodatkowo, nasze włosy po farbowaniu będą wymagać szczególnej pielęgnacji przy użyciu specjalnych kosmetyków, zapewniających intensywne odżywienie oraz zapobiegających utracie intensywności koloru.

A może toner?

Wśród produktów koloryzujących do włosów coraz większą popularnością cieszą się również tonery. Przy ich pomocy można delikatnie przyciemnić kosmyki o 2-3 tony oraz podkreślić lub pogłębić ich aktualny odcień. Efekt utrzymuje się od sześciu do ośmiu tygodni, jednak wypłukuje się stopniowo w związku z czym, w odróżnieniu od koloryzacji przy użyciu farby do włosów, odrost jest właściwie niewidoczny.

Kolejnym atutem tonerów jest ich skład. Produkty te zostały pozbawione amoniaku i wzbogacone o substancje pielęgnujące, takie jak wosk pszczeli. Dzięki temu włosy zdecydowanie mniej się niszczą, a ponadto możemy o nie zadbać już podczas zabiegu. Niestety, z tego wariantu nie będą zadowolone osoby posiadające dużo siwych włosów i pragnące uzyskać trwały rezultat.

A zatem farba czy toner?

Ostateczny wybór, pomiędzy tonerem a farbą do włosów, powinien być uzależniony przede wszystkim od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Co prawda tonery będą znacznie delikatniejsze, ale nie gwarantują długotrwałych rezultatów. Z kolei farby mogą wpłynąć na stan i ogólną kondycję włosów, jednak świetnie kryją siwe kosmyki, a kolor pozostaje niezmienny przez co najmniej kilka tygodni.

Bogactwo oferty środków do koloryzacji włosów bez wątpienia stwarza bardzo wiele możliwości. Obecnie możemy nie tylko pogłębić głębię aktualnego koloru, ale także diametralnie zmienić swój wygląd. W związku z tym decydując się na konkretny produkt należy mieć na uwadze potrzeby włosów, ale pamiętajmy, że nie każdy specyfik spełni nasze oczekiwania.