W lutym 2010 do sieci sklepów Topshop trafi kolekcja autorstwa pięciu projektantów. To dość odważne kroje, zaskakujące połączenia, awangardowe zabawy z tkaniną i pełna nietuzinkowość.

Dopiero od roku Polki mogą zapoznać się z brytyjską modą w sklepach Topshop. Marka zrobiła prawdziwą furorę od kiedy pojawiła się w warszawskich Złotych Tarasach.
Mimo, że ubiera się tak wiele gwiazd jak Doda czy Teodorska, to dla większości Polek stroje mogą wydawać się za mało eleganckie. Natomiast jest część kobiet, które doskonale się tam odnalazły. Oprócz tradycyjnych linii są również te zaprojektowane przez różne postacie ze świata mody. Od kilku lat współpracuje z nimi Kate Moss. Modelka już od dłuższego czasu projektuje dla Topshopu bardzo oryginalne ubrania. Miała ona bardzo mocną pozycję w firmie. Jednak marka postanowiła spróbować stworzyć kolekcję z innymi projektantami. Ostatnio młoda, brytyjska projektantka mody Louise Goldin również doczekała się ubrań sygnowanych jej nazwiskiem.
Na przyszły rok pojawi się kolejnych pięć, nowych nazwisk.
Zobaczymy projekty Ashish, Ann-Sofie Back, Jonathana Saundersa, Richarda Nicoll i Mary Katrantzou.

Wszystkie są w stylu Topshop, czyli ekstrawagancko i oryginalnie. Ten rok był bardzo błyszczący i świecący, natomiast przyszły będzie bardziej stonowany, spokojny. Kolorystyka ogranicza się do kilku kolorów, czerń, biel, szarości oraz beże.

Prace, którego projektanta Wam się podobają najbardziej?