Aż 5% 30-latek przyznaje się, że ma ich ponad 100. Mowa oczywiście o damskich torebkach. Badania przeprowadzone w UK na próbie 1500 kobiet wykazały ponadto, że nową torebkę kupujemy minimum jedną, co trzy miesiące. Taką ciągłą potrzebę powiększania swojej kolekcji określono już mianem syndromu Sienny Miller.

Torebka nas odzwierciedla.

Torebka to nasz sposób na wyrażanie siebie, szczególnie wtedy, gdy ogranicza nas formalny strój. Patrząc jedynie na torebkę możemy się już wiele dowiedzieć o jej właścicielce. Czy stara się dodatkami podkreślić swoją indywidualność czy może raczej podąża za głównymi trendami. Czy wybiera klasyczną skórzaną torebkę na lata czy ekologiczną torbę robioną na specjalne zamówienie.

 

 

 

Torebka nadaje rytm.

Kiedyś torebka była jedynie dodatkiem wkomponowanym w całość stroju. Dziś coraz częściej jest elementem, który przyciąga uwagę i nadaje charakter stroju. Torebek wieczorowych już też, jak dawniej, nie dopasowujemy do butów, lecz stają się ozdobą sukni na równi z biżuterią.

Torebka na poprawę humoru.

Czym się kierujemy przy wyborze torebki? Główną rolę odgrywa tu wielkość - po czasie fascynacji wielkimi torbami znów wracamy do najbardziej lubianych średnich rozmiarów. Liczy się dla nas także sposób noszenia, kształt i detale. Kolor torebki uzależniamy często od aktualnej pory roku – latem wybieramy głównie jasne pastele i wzory, zimą zaś częściej decydujemy się na stonowane barwy. Podobną zależność od sezonu widzimy w wyborze grubości i typu materiału, z którego jest uszyta. Często jednak te wszystkie kryteria przestają mieć znaczenie, gdy w torebce po prostu się zakochamy. Staje się ona wtedy lekiem na nasze złe samopoczucie, nawet, gdy wydawałoby się, że kolejna torebka nie jest nam potrzebna.

Torebka – niezbędnik kobiety

Łatwiej spotkać kobietę bez makijażu niż bez torebki. W torebce nosimy wszystko począwszy od portfela i paczki chusteczek aż po płyn do spryskiwaczy czy dodatkową parę butów. Rzeczy potrzebne i te, które znalazły się tam całkiem przypadkowo, lecz pozwalające wybrnąć z każdej sytuacji. W torebce zamykamy cząstkę siebie - jest to intymna część nas. Dlatego tak pilnie jej strzeżemy i nie pozwalamy nikomu do niej zaglądać – nawet naszym partnerom. Ze względu na ilość przechowywanych w niej rzeczy męczy nas ciągłe przepakowywanie torebek, dlatego tak ważny jest jej idealny dobór.

Torebka w sieci

W poszukiwaniach idealnej torebki coraz częściej sięgamy do sieci. Sklepy internetowe kuszą nas wyjątkowymi produktami. W odróżnieniu od wielkich sieciówek dają szansę na to, że naszej torebki nie zobaczymy u nikogo innego. Dobrym przykładem sklepu oferującego niepowtarzalne i różnorodne torebki jest BagHouse.pl. Już przy pierwszym kontakcie widać, że jest to godny zaufania sklep tworzony przez ludzi z pasją.

Więcej na: www.baghouse.pl