Miesiąc mody męskiej i Couture mamy za sobą i już wkrótce będzie nam dane obejrzeć nowe kolekcje na sezon jesień / zima 2013. Wszystko dzieje się w tak szybkim i masowym tempie, że nie mam pojęcia, jak radzą sobie dziennikarze z Vogue czy Style.com. Na szczęście Wy nie musicie się tym przejmować, a wręcz przeciwnie, specjalnie dla czytelników przygotowałam trend raport najgorętszych stylów fashion weeków.

Na trendu.pl pisaliśmy o sportowym stylu, który powoli powraca do łask fashionistów. Podczas tygodnia Couture można było zaobserwować wielkie boom tego trendu. Nie jestem pewna, ale możliwe, że wynika to z zamiłowania świata mody do kontrastów, a nic nie kontrastuje bardziej niż bogato zdobiony szyfon na tle prostego jerseyu.

Powrotem pochwalić się mogą też mocne kolory. W tym wydaniu jednak trzeba pójść o krok dalej, jeżeli decydujemy się na kolor, to musi być tylko jeden. Na przykład, różową sukienkę trzeba założyć do różowej etoli w połączeniu z różowymi skarpetkami. Efekt monochromatycznego różu na pewno zwróci uwagę fotografów street style.

Ten sezon należał do mężczyzn, ich ubiór nie dość, że coraz bardziej stylowy i awangardowy, to jeszcze zainspirował wiele kobiet do noszenia męskich garniturów. Nawet zazwyczaj kolorowa i seksowna Anna Dello Russo stonowała swoją stylizację do białego smokingu z czarną różą, zamiast krawatu czy muszki.

Kraty, kratki, szachownice – ilość pojawiania się tych wzorów może niejednego przyprawić o zawrót głowy.
Dla niektórych złe wspomnienie sztywnego brytyjskiego stylu, dla innych ikoniczny materiał Coco Chanel. Tweed w tym sezonie nie ma równych sobie konkurentów. Miroslava Duma w szczególności upodobała sobie ten materiał i świetnie łączy ze swoją dziewczęcą estetyką.
Jak przeżylibyśmy te mrozy bez ukochanego płaszcza? Jednak podczas fashion week nie liczy się już grubość, ciepło czy nawet marka płaszcza. Musi spełniać tylko jedno wymaganie – rzucać się w oczy.

Autor: Tina