Fashion week zbliża się wielkimi krokami i już wkrótce ujrzymy setki nowych kolekcji na sezon wiosnalato 2014 (a wydawało się, że lato 2013 będzie trwać dłużej !). Oprócz tych, którzy świata nie widzą poza modą, nikt inny nie będzie oglądał wszystkich pokazów na okrągło przez prawie miesiąc. Na szczęście wiemy, których projektantów warto śledzić, by popisać się w towarzystwie fahion lover. A oto  marki warte obejrzenia podczas fashion week.

Adeam – marka utworzona w 2011 przez 25-letnią Hanako Maeda. Projektantkę wyróżniają nowoczesne sylwetki przełamane stylem szkolnego mundurka, krótkie kurtki biker, ostre wykończenia i prawie futurystyczna stylistyka.

Tome – utworzona w 2010 roku przez weteranów Ryan Lobo i Ramon Martin. Finaliści CDFA/Vogue Fashion Fund.

Lee Savage – nowojorski projektant tworzący industrialne dodatki z metalu i skóry. Każda rzecz zostaje ręcznie wykonana w Włoszech, dzięki czemu jest jedyna w swoim rodzaju.

Delpozo – marka dla tych, którzy nie boją się sylwetek couture na co dzień.

Rosie Assoulin – pomimo że zasłynęła dzięki dobrym opiniom od Leandra Medine „The Man Repeller”, to jej futurystyczne ubrania zyskały popularność wśród krytyków.

Adam Selman – stylista Rihanny, jego debiutancka kolekcja jest z pewnością warta zobaczenia.

Holly Fowler – absolwentka Central St. Martins, zachwyca eleganckimi, ręcznie malowanymi sukienkami. Chyba nie trzeba nic więcej dodawać.

Kye – jesienna kolekcja 2013 została ukazanie w Concept Korea. Tym razem tylko Kathleen Kye stawi czoło nowojorskim fashion week. Jej styl to pogranicze elegancji i street wear. Fani Alexander Wang na pewno się nie zawiodą.

Mathieu Mirano – nowy ulubieniec Lady Gaga, czyli na pewno nie będzie nudno.

Autor: Tina